Потяг з речима загиблих передадуть розслідувальникам — Гройсман

Четвер, 31 липня 2014, 19:40

Контактна група в Мінську домовилася, що вагон із речами загиблих у катастрофі авіалайнера буде передано комісії з розслідування причин катастрофи Boeing 777 "Малайзійських авіаліній".

Про це заявив керівник держкомісії, віце-прем'єр України Володимир Гройсман на брифінгу в четвер увечері.

"Є ще один потяг, який не повернено до місця базування. Він розташований на території, яка тимчасово підконтрольна бойовикам. Там є один вагон, який розміщується сьогодні на тій території, в якому є речі загиблих", - сказав він.

Гройсман також зазначив, що українська сторона вимагає, щоб вагон із речами загиблих було переміщено на територію, контрольовану українськими військовими, а речі – передано комісії з розслідування причин аварії.

"На жаль, поки що це не відбувається. Але є запевнення контактної групи, що протягом двох днів це буде повернено з тієї території", - повідомив Гройсман.

Водночас він зазначив, що українська сторона поки що не має інформації щодо точної кількості тіл та останків загиблих пасажирів літака, які можуть ще бути на місці трагедії.

Відповідаючи на запитання про те, чи має він інформацію, яка кількість тіл може бути на місці аварії літака, Гройсман сказав: "Є припущення, але точну цифру ми знатимемо тоді, коли повністю дослідимо місце, де знаходяться уламки збитого літака".

За його словами, точну кількість встановлять також експерти, які здійснюють дослідження та ідентифікацію тіл.

"Наше спільне завдання сьогодні полягає в тому, щоб кожне тіло, останки тіла знайти, ідентифікувати та відправити на батьківщину", - додав Гройсман.

Як відомо, в четвер у Мінську відбувається засідання тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України.

За даними ЗМІ, контактна група представлена в Мінську у повному складі: другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Києві Михайло Зурабов та офіційний представник нинішнього голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Хайди Тальявіні.

При цьому незрозуміло, чи є на зустрічі представники самопроголошеної "Донецької народної республіки".

Сторони обговорюють гарантування безпечного доступу до місця катастрофи малайзійського лайнера міжнародних експертів, а також запуск процесу звільнення утримуваних сторонами осіб.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!