Із законопроекту про санкції вилучили скандальні положення щодо ЗМІ

Четвер, 14 серпня 2014, 12:45

Положення про обмеження діяльності або закриття ЗМІ виключені із законопроекту про санкції.

Про це на брифінгу в четвер заявив голова комітету з питань свободи слова Микола Томенко.

За його словами, комітет визнав цю норму недемократичною і вніс відповідну поправку.

Натомість пропонується внести зміни до діючих законів про телебачення та радіомовлення, а також про друковані ЗМІ, котрі дозволять застосовувати санкції проти редакцій, що пропагують сепаратизм та тероризм.

"Ми спрощуємо процедуру обмеження або припинення діяльності. У випадку із телерадіокомпаніями ми пропонуємо, щоб за поданням СБУ Нацрада з питань телебачення та радіомовлення розглядала питання протягом трьох днів, і в разі підтвердження пропаганди тероризму з боку медіа приймалося рішення про тимчасове відключення, а справа передавалася до суду.

У свою чергу суд протягом трьох днів також приймає рішення і остаточно підтверджує або не підтверджує підтримку тероризму", - заявив Томенко.

У випадку друкованих видань, за його словами, рішення щодо передачі до суду мають ухвалювати Держкомітет з питань телебачення та радіомовлення або міністерство юстиції. 

Як відомо, раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятовіч висловила стурбованість можливістю обмеження прав ЗМІ і закликала вилучити ці положення з законопроекту.

Українська правдаpowered by lun.ua