СБУ виявила "конверт" з російським корінням. З нього фінансували "антимайдан"?

Субота, 16 серпня 2014, 14:44

Служба безпеки України викрила та припинила діяльність конвертаційного центру, через який у "тіньовий оборот" після відмивання і переведення в готівку російського капіталу було виведено суму, еквівалентну 15 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

"Протиправний механізм полягав у масштабному проведенні на території України незаконних фінансових операцій з управління російським капіталом", - зазначили в СБУ.

Слідство здобуло відомості, що частина цієї готівки, йдеться про особливо значні суми у грудні-лютому2014 року, залишалась в Україні для фінансування протиправної діяльності.

"Наразі перевіряється можливе використання цих обготівкованих російських коштів у злочинних діях проти активістів Майдану, зокрема для оплати злочинів так званих тітушок та антимайданівців", - йдеться у повідомленні СБУ.

"Встановлено, що з Росії безготівкові кошти виводилися на рахунки офшорних компаній нерезидентів та згодом через спеціально створені сотні фіктивних підприємств, із залученням десятків комерційних банківських установ, заходили до України і оберталися тут у валютну готівку. Упаковки з обготівкованими доларами поза митним контролем автівками вивозилися до Росії", - зазначили в прес-центрі.

У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексуУкраїни накладено арешти на рахунки зловмисників у 30 комерційних банках в різнихрегіонах України. Вилучено 220 тисяч доларів готівкою.

14 серпня спецпідрозділ СБУ провів обшуки офісних та житлових приміщень,банківських установ, автотранспорту у Києві, Дніпропетровську та Кіровограді.

Співробітники СБУ вилучили понад 1200 печаток підприємств з ознаками фіктивності, які обслуговували конвертаційний центр, близько 200 одиниць комп’ютерної техніки з програмами "клієнт-банк", електронними ключами для управління рахунками іноземних (російських та офшорних) компаній, понад 2000 носіїв інформації, а також фінансово-господарську документацію цих структур.

Понад 400 вилучених печаток та відбитків печаток належать юридичним особам, зареєстрованим у Російській Федерації -  у  Москві, Санкт-Петербурзі, Самарі тощо.

"Триває слідство. Здійснюються розшукові заходи та слідчі дії для встановлення всіх епізодів, протиправних схем "конвертаційного центру" та осіб, причетних до злочинної діяльності", - повідомили в СБУ.

Українська правда powered by lun.ua