Штайнмайєр: Потрібна дорожня карта для припинення вогню на Донбасі

Неділя, 17 серпня 2014, 16:48

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сподівається дати імпульс знайденню політичного рішення, яке би уможливило припинення вогню на Донбасі.

Про це він заявив за кілька годин до початку зустрічі чотирьох міністрів закордонних справ, яка має відбутися  у Берліні за участі голови МЗС ФРН, Франції, України та Росії.

"Йдеться передусім про дорожню карту для встановлення тривалого припинення вогню та підґрунтя для ефективного прикордонного контролю", - зазначив міністр.

Разом з тим агенції Reuters Штайнмайєр заявив, що перемовникам "необхідне рішення на довгострокову перспективу. Ми спробуємо виробити кроки в цьому напрямку".

При цьому він застеріг від прямої конфронтації між Росією і Україною.

"Останні повідомлення зі сходу України дають зрозуміти, що ситуація може погіршитися", -  підкреслив Штайнмайер.

Глава МЗС Німеччини також зазначив, що пряма конфронтація між Москвою і Києвом "має бути в будь-якому випадку відвернена".  

Однак Штайнмайєр висловився скептично щодо шансів на успіх у посередників між сторонами конфлікту.

"Найбільша біда в тому, що всі досягнуті на даний момент угоди не були виконані", - резюмував глава МЗС ФРН. Незважаючи на це він залишається при думці, що готовність сторін до розмови має бути використана для пошуків політичного вирішення української кризи.

Напередодні про необхідність переговорів між міністрами заявив і глава МЗС України Павло Клімкін.

"Я в неділю у Берліні для зустрічі з Штайнмаєром, Фабіусом та Лавровим. Квадратний буде стіл чи круглий, але говорити треба", - зазначив Клімкін.

Німецька хвиля

 

powered by lun.ua