За український прапор на висотці в Москві можуть дати 7 років

Четвер, 21 серпня 2014, 14:49

Московська поліція змінила кваліфікацію кримінальної справи за фактом розміщення на висотній будівлі в Москві прапора України.

Про це повідомила московським "Інтерфаксу" в четвер офіційний представник відомства Марина Гриднєва.

"На вимогу Генеральної прокуратури РФ кримінальну справу про розміщення на висотній будівлі у м Москві прапора України, порушену за ст. 214 КК РФ (вандалізм), перекваліфіковано за ч.2 ст. 213 КК РФ (хуліганство)", - сказала Гриднєва.

Крім того, за її словами, постановою прокурора Москви цю кримінальну справу передано для розслідування в Головне слідче управління ГУ МВС Росії по Москві.

Це зроблено "у зв'язку з наявністю в діях осіб, що скоїли даний злочин, ознак хуліганства, вчиненого групою осіб за попередньою змовою з мотивів політичної та ідеологічної ненависті або ворожнечі", - вказала Гриднєва.

"Відносно затриманих у цій кримінальній справі Погребова Олександра, Лепьошкіної Анни, Короткової Євгенії та Широкожухова Олексія розглядається питання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту", - додала співрозмовниця агентства.

Якщо статтею "вандалізм" для винних передбачено максимальне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, то максимальна санкція за хуліганство, встановлена ​​Кримінальним кодексом РФ - до семи років ув'язнення.

В ході розслідування вже проведено ряд обшуків, вилучено речові докази, за якими призначені 11 різних експертиз, в тому числі судово-хімічна, судово-біологічна, судово-дактилоскопічна та судово-криміналістична.

Як відомо, рано вранці 20 серпня невідомі вивісили на шпилі сталінської "висотки" на Котельничеській набережній український жовто-синій прапор розміром 3 на 6 метрів і зафарбували синьою фарбою верхівку золотистої зірки, що вінчає шпиль будівлі.

За гарячим слідом поліція Москви затримала чотирьох підозрюваних: двох хлопців і двох дівчат. Вони заперечують свою провину.

"Два молодих хлопці та дві дівчини говорять, що стрибнули з висотної будівлі з парашутів. Ніякого прапора, за їх словами, вони не вішали і зірку не фарбували", - сказало джерело в правоохоронних органах столиці.

У прес-службі поліції заявили, що затримані нібито неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності.powered by lun.ua