Глава ДУСі: Порошенко літає за свій рахунок і вечеряє в адміністрації

П'ятниця, 29 серпня 2014, 15:42

Після втечі Віктора Януковича в Держуправлінні справами розформували його автопарк, економлять також на перельотах нинішнього президента.

Про це розповів глава ДУСі Сергій Березенко в інтерв'ю "Новому времени".

За його словами, зараз ключовим завданням його структури є початок економії державних грошей.

Березенко розповів, що у 2004 році при президенті Леоніді Кучмі бюджет ДУС становив порядку $100 мільйонів, а в 2012-му перевалив за позначку в $180 мільйонів.

Зараз нова влада збирається урізати ці витрати до $75 мільйонів.

Березенко розповів, що при Януковичі чиновники передавали в оренду свої власні машини, "тобто за державний рахунок оплачували буквально все: експлуатацію, оплату водіїв, ремонт".

"І ось зараз, коли Янукович боягузливо втік, зник і його ескорт. Всього було 26 автомобілів - 10 так і не виявили, а по 16 авто були розірвані договори", - розповів глава ДУСі.

"Та ж історія з літаками, вертольотами", - додав він.

Березенко розповів, що цього року його структура закупила авіаперельотів на 6,9 мільйона гривень, "а в часи Януковича [в 2011 році] витрачали 41 мільйон".

"З перельотів - залишилася реальна можливість полетіти ще кудись максимум п'ять разів.

Мається на увазі бортом №1 - тобто за кордон. Але навіть цим Порошенко користувався тільки один раз - літав до Брюсселя, підписував Угоду про асоціацію", - розповів Березенко.

За його словами, на внутрішніх рейсах президент літає за свій рахунок.

"Крім того, Порошенко обідає і вечеряє в Адміністрації президента, бо він закінчує свій робочий день о 2-3 годині ночі, на застілля часу просто немає. На державній дачі теж не живе", - розповів глава ДУСі.

Він повідомив, що в автопарку ДУС є шість раритетних машин і 352 простих автомобілі, які зараз планують скоротити на 60%.

"До речі, велика кількість машин - 53 автомобілі - ми відправимо на потреби армії. Перші пішли вже у військову розвідку", - розповів Березенко.

За його словами, ДУС зараз проводить інвентаризацію всього свого майна, і за її підсумками буде думати, які свої активи потрібно буде продати, а які залишити.

Українська правдаpowered by lun.ua