Санкції ЄС оприлюднено. Постраждав нафтовий бізнес Росії і не лише

15 переглядів
П'ятниця, 12 вересня 2014, 09:55

Російські нафтові компанії "Роснефть", "Транснефть" і "Газпром Нефть" потрапили у список нових обмежувальних заходів ЄС у відношенні РФ.

Про це в п'ятницю повідомив "Офіційний журнал ЄС", інформує "Інтерфакс".

Крім того, ЄС увів обмеження на співпрацю з Росією у сфері розробки родовищ нафти, яку важко добувати.

Згідно із повідомленням "ІТАР-ТАСС", ЄС ввів заборону на торги облігаціями цих компаній з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів. 

ЄС також ввів заборону на організацію боргового фінансування для трьох найбільших оборонних концернів Росії - "Уралвагонзавода", "Оборонпрома" і Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК). ЄС заборонив торги облігаціями цих підприємств з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів.

В списку санкцій Євросоюзу включені дев'ять російських оборонних концернів - це концерн "Сіріус", "Станкоінструмент", "Хімкомпозіт", концерн "Калашников", Тульський збройовий завод, "Технології машинобудування", "Високоточні комплекси", концерн ППО "Алмаз-Антей" і НВО "Базальт". Поставки європейських технологій подвійного призначення цим компаніям забороняються з 12 вересня.

Раніше Європейська правда писала, що новий пакет санкцій ЄС проти Росії передбачає внесення до списку ще 24 осіб.

Зокрема, до списку увiйшли депутати Держдуми Свiтлана Журова, Микола Левичев, Iван Мельников, Iгор Лебедєв та Олександр Бабаков, а також лiдер т. зв. "ДНР" Олександр Захарченко та ще деякi керiвники невизнаних "республiк" сходу України.

Напередодні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що його країна шкодує через те, що Євросоюз вирішив продовжити розмову мовою санкцій.

"Ми шкодуємо у зв'язку з ухвалення рішення про введення чергових санкцій з боку країн ЄС. Неодноразово висловлювали свою незгоду і нерозуміння з приводу тих санкцій, які приймалися раніше, і вважали, і вважаємо їх незаконними", - сказав він.

"Санкції, безумовно, спричиняють певний дискомфорт для російської сторони. Разом з тим, не можна не розуміти, що так чи інакше платити за рахунками за ці санкції доведеться і європейським компаніям, а також платникам податків, що, власне, вже й відбувається", - додав Пєсков.

Водночас віце-прем'єр уряду Росії Дмитро Рогозін назвав введення санкцій проти Росії з боку Заходу "стратегічною помилкою" і "великим прорахунком".

При цьому він послався на те, що дії Росії стають "злішими".

"Ми стаємо злішими, нам стає цікавіше, ми починаємо працювати більш організовано, дисципліновано. І в цьому дуже великий прорахунок Заходу", - заявив Рогозін в ефірі телеканалу "Росія 24".

Рогозін також недвозначно зазначив, що санкції проти Росії будуть враховані під час формування держпрограми озброєнь на 2016-2025 роки.

Українська правда, Інтерфакс-УкраїнаZN.ua

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua