Збитки від боїв на Донбасі наближаються до 12 мільярдів гривень

П'ятниця, 12 вересня 2014, 15:09

Сума збитків від конфлікту на сході України становить 11,888 мільярдів гривень.

Про це заявив віце-прем'єр Володимир Гройсман, виступаючи перед послами й представниками міжнародних фінансових організацій у Києві у п'ятницю.

"На сьогодні у нас усього 11 325 об'єктів на загальну суму 11,888 мільярда гривень. Але я хочу наголосити, що це попередня сума, оскільки є багато місць, де ми не маємо доступу, щоб оцінити збиток", - сказав він.

Зокрема, віце-прем'єр зазначив, що зруйновано 4,5 тисяч житлових будинків, 4,7 тисяч об'єктів системи енергопостачання, 217 об'єктів освіти, 132 промислових об'єкти, 45 об'єктів охорони здоров'я.

Гройсман також сказав, що забезпечення вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей оцінюється в 207 мільйонів доларів до кінця 2014 року.

"Загальна цифра, яку вдалося порахувати – це близько 207 мільйона доларів", - сказав він.

Гройсман зазначив, що дана сума є не остаточною, тому що роботи з оцінки потреб переселенців тривають.

За його словами, уряд розглядає можливість уведення адресної компенсації за оренду житла для переселенців. Допомога передбачає виплату 884 гривень на людину для оплати за оренду житла.

На забезпечення таких компенсацій до кінця року необхідно максимум 79, 5 мільйони доларів.

Також Гройсман додав, що необхідно забезпечити будівлю тимчасового житла для переселенців, на що необхідно 93, 4 мільйони.

Крім того, планується створити резервний фонд для забезпечення термінових потреб переселенців у розмірі 18,3 мільйони доларів.

Державна служба з надзвичайних ситуацій зареєструвала 271 тисяч вимушених переселенців із зони проведення антитерористичної операції й анексованого Росією Криму станом на 9 вересня.

"Інтерфакс-Україна", "Українські новини"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування