Російські спецслужби намагалися зламати поштові скриньки українців

П'ятниця, 12 вересня 2014, 19:42

Служба безпеки України відбила чергову диверсію російських спецслужб з отримання незаконного доступу до персональних даних громадян України та  службової інформації державних органів.

Про це повідомили в СБУ.

Під час заходів з протидії інформаційній агресії РФ проти України виявлено шкідливе програмне забезпечення, яке спецслужби Росії використовували для отримання несанкціонованого доступу до відомостей, що обробляються на комп’ютерах.

На особисті та службові поштові скриньки українців здійснювалась масове поширення повідомлень з посиланням на начебто важливу інформацію "про сепаратистів на території Донецької та Луганської областей". Назви таких листів та адреси відправників постійно змінювались.

Зокрема, один з них нібито містив загальний список заручників, які утримуються терористами.

Насправді листи містили посилання на файл, уражений шкідливим вірусом, який забезпечував повний контроль над комп’ютером. Встановлено, що керування цими атаками здійснювалось з єдиного контрольного центру російських спецслужб.

"Цю інформаційну атаку ми відбили, - наголошує радник голови СБУ Маркіян Лубківський. - Але треба бути готовим, що вона далеко не остання. Маємо враховувати, що при розробці нових версій шкідливих комп’ютерних програм російські спецслужбісти використовують методику психологічних диверсій. Адже першою реакцією кожної нормальної людини, яка отримала листа з такою назвою, буде відкрити його, щоб кинутись на допомогу. У цьому цинічний розрахунок".

"СБУ закликає громадян бути пильними, звертати увагу на адресу відправника, видаляти підозрілі листи, повідомляти про випадки такої фейкової розсилки правоохоронним органам", - підкреслив Лубківський.

Українська правдаpowered by lun.ua