Закони по Донбасу не означають зупинки АТО – радник президента

Середа, 17 вересня 2014, 12:18

Ухвалення законів по Донбасу та про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не означає зупинення АТО.

Про це заявив народний депутат, радник президента Микола Томенко.

Повідомляє його прес-служба.

"В умовах мирної, спокійної України такі рішення не мали би права ухвалюватись. Натомість в ситуації, коли ми були учасниками, фактично, повномасштабної війни між Росією та Україною, в результаті якої загинули вже біля тисячі українських військовослужбовців, ми мусили шукати механізми, як забезпечити мир, не втрачаючи при цьому суверенітет, територіальну цілісність і єдність країни", – зазначив Томенко.

Коментуючи доцільність чи недоцільність трирічного терміну особливого статусу цих територій, радник президента сказав, що, з одного боку, це – максимальний термін, і в разі зміни ситуації він завжди може бути Верховною Радою зупинений.

"З іншого боку – і це більш важливо, – під час президентських виборів українці обирали мирний план Петра Порошенка, а не план трирічної війни", – наголосив Томенко. Саме це, за його словами, і є базовою характеристикою законів, які були ухвалені вчора в парламенті.

"Однак це не означає, що ми зупиняємо проведення антитерористичної операції та розбудову Збройних Сил України, які сьогодні потребують новітнього озброєння, вишколу і перетворення на сучасне військо, яке готове захищати нашу країну", – підсумував Томенко. 

Українська правдаpowered by lun.ua