ЄС стурбований залякуваннями кримських татар в анексованому Росією Криму

4 перегляди
Четвер, 18 вересня 2014, 22:46

Європейський Союз стурбований залякуваннями й допитами кримських татар в анексованому Росією Криму.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Європейської служби зовнішньополітичної діяльності.

"Ми стурбовані триваючими залякуваннями кримських татар у Криму, включаючи випадки нападів на головний офіс Меджлісу, обшуки й допити активістів організації, а також залякуваннями журналістів, які висвітлюють ці події", - сказано в повідомленні.

Крім того, у службі стурбовані повідомленням про рішення суду з вимогою залишити приміщення, займані Меджлісом.

У повідомленні зазначається, що це не поодинокі випадки, які відображають тривожну ситуацію з дотриманням прав людини на кримському півострові.

Також, відповідно до звітів Організації з безпеки та співробітництва в Європі й Організації Об'єднаних Націй, викликає серйозну стурбованість складне становище груп національних меншин у Криму.

ЄС закликає до поваги всіх фундаментальних прав і свобод у Криму й знову підкреслює, що ніколи не визнає незаконної анексії Криму Росією.

Як відомо, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розцінює як жорсткість репресій в анексованому Росією Криму організовані у вівторок правоохоронними органами обшуки в офісі Меджлісу в Сімферополі, а також вдома у двох активістів організації - Ескендера Барієва та Мустафи Асаби.

Суд поставив за обов'язок Меджлісу і фонду "Крим" звільнити приміщення в Сімферополі до 17 вересня.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua