В Україні зросло число жертв торгівлі людьми - доповідь

П'ятниця, 19 вересня 2014, 11:59

В Україні з 2010 року зросло число жертв торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

Про це йдеться в доповіді групи експертів Ради Європи проти торгівлі людьми (GRETA) щодо ситуації в Україні в рамках оцінки виконання Конвенції Ради Європи про дії проти торгівлі людьми від 3 травня 2005 року.

Доповідь опубліковано в п'ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

"Україна зробила низку важливих кроків для розвитку юридичних та інституційних рамок для боротьби з торгівлею людьми", - наголошується в доповіді.

Проте, як наголошується в документі, з 2010 року значно зросло число українських жертв торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

"Складна економічна ситуація в країні і брак робочих місць підвищили вразливість сільського населення", - наголошується в документі.

У зв'язку з цим GRETA висловила глибоку стурбованість нинішньою кризою і зростаючою кількістю внутрішніх переміщених осіб, які можуть бути уразливі в питаннях торгівлі людьми.

Також в доповіді рекомендується офіційному Києву посилити співпрацю з неурядовими громадськими організаціями для боротьби з торгівлею людьми, а також передбачити збільшення бюджетних коштів на вирішення цієї проблеми.

Крім того, в документі наголошується, що жертви торгівлі людьми в Україні не мають ефективного доступу до компенсації.

Експерти закликають українську владу розвивати тренінги для слідчих, прокурорів і суддів з метою ефективного розслідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми.powered by lun.ua