Меморандум про реалізацію перемир'я має виконуватися відсьогодні - РНБО

Субота, 20 вересня 2014, 13:40

Меморандум, підписаний у Мінську учасниками контактної групи з врегулювання ситуації на сході України, має виконуватися відсьогодні

Про це у ході брифінгу заявив заступник керівника ІАЦ РНБО Володимир Польовий.

На питання, наскільки реальні домовленості, досягнуті у Мінську напередодні вночі, Польовий зазначив: "РНБО не той орган, який дає оціночні судження. Ми будемо давати інформацію про хід виконання документу".

"Наразі ми не бачимо нездійснених пунктів, які є як у домовленостях від 5 вересня, так і в меморандумі про його реалізацію", - додав він.

Разом з тим Польовий уточнив, що згідно з текстом меморандуму, кожна зі сторін має відводити свою техніку на 15 км власне з сьогоднішнього дня – 20 вересня.

На уточнююче питання, хто саме має визначати ту лінію, за яку на 15 км має бути відведена техніка, якщо лінія фронту є фактично не визначеною, Польовий зазначив: "Переговори відбувалися  за участі ОБСЄ, і в тексті закладено, що документ буде виконуватися за участі третьої сторони (ОБСЄ)".

"Сподіваємося, що саме це (участь ОБСЄ) дозволить виконати меморандум та встановити мир на сході України", - зазначив він.

Також представник РНБО зазначив, що карта військових дій на сході України є "умовним відображенням ситуації".

"На сході немає лінії фронту, лінії траншей, окопів чи колючого дроту, які відділяють позиції наших військових від позицій терористів. В основному зосередження НЗФ або наших підрозділів знаходяться в районі населених пунктів, їх околицях,  у вигляді опорних пунктів, блок-постів і т.і.  На північ від Луганська зону, яка контролюється підрозділами українських військ, було посунуто на лівий берег р.Сіверський Донець. Фактично по цій річці зараз є розподіл між зонами контролю на цій ділянці", - пояснив  Польовий.

Інфографіка rnbo.gov.ua

Як відомо, в ніч проти  20 вересня учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України підписали в Мінську меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня, який складається з 9 пунктів: припинення застосування зброї обома сторонами,зупинка підрозділів і формувань на позиціях станом на 19 вересня, заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій.

Окрім того меморандум передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км, вводить заборону на польоти бойової авіації, в тому числі безпілотних літальних апаратів, за винятком апаратів ОБСЄ. Також вводиться заборона на використання іноземних бойових літальних апаратів".

Останній пункт -  виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх так званих найманців.  Крім того, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.

Українська правда  

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...