Крука затримали через оборудку з продажу портової фірми держкорпорації Швайки – ЗМІ

Понеділок, 29 вересня 2014, 21:13

Затримання кандидата в народні депутати В’ячеслава Крука та обшук у його батька пов’язані із запланованим придбанням державою частки "Української національної стивідорної компанії", яка контролюється сім'єю Круків.

Так вважає керуючий партнер компанії "Capital Times" Ерік Найман.

"Сьогодні з ранку в офісі нашої компанії Capital Times відбувається обшук, який я пов’язую зі справою Круків (В’ячеслав був затриманий СБУ в Одесі сьогодні вранці) у зв’язку з планованою угодою. У цій угоді Капітал Таймс виступає консультантом з боку продавця. У компанії-продавця є частка Юрія Крука", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

В’ячеслава Крука 29 вересня затримали в Одесі співробітники СБУ. Крім того, у будинку батька Крука – народного депутата Юрія Крука (група "Економічний розвиток", раніше входив до фракції Партії регіонів) був проведений обшук.

В’ячеслав Крук пов’язав затримання зі своєю політичною діяльністю.

"Думаю, це політичне замовлення у зв’язку з тим, що я балотуюся в депутати Верховної Ради по 133-му округу – Київський район міста Одеси. Чиє політичне замовлення – нескладно здогадатися, якщо подивитися список кандидатів у депутати", – заявив кандидат.

Разом з тим, 29 вересня проведено обшук і в управлінні Іллічовського морпорту, яке очолює Юрій Крук, молодший брат затриманого В’ячеслава.

Саме молодшого брата називають бенефіціаром кіпрської компанії "Grandbis Holdings Limited", що володіє фірмою УНСК.

Становище "Української національної стивідорної компанії" (УНСК) останніми роками почало погіршуватися. Зокрема, компанію почали атакувати кредитори (Одеський морський торгівельний порт, Адміністрація річкових портів), вимагаючи повернення кількох мільйонів боргів.

У цій ситуації сім’я Круків почала шукати покупця на свій проблемний актив, і ним погодилася стати "Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ), підконтрольна Міністерству аграрної політики і продовольства, яке очолює "свободівець" Ігор Швайка.

Сума угоди не розкривається. За даними конкурентів УНСК, її ринкова вартість на сьогодні не перевищує 10 млн грн. Між тим, ДПЗКУ у цьому році показала рекордні збитки (у січні-червні вони перевищили 600 млн грн.), а борги компанії, з врахуванням зобов’язань перед Експортно-імпортним банком Китаю, наближаються до 20 млрд грн.

Наші грошіpowered by lun.ua