Новий губернатор Донеччини готовий до діалогу з терористами

Субота, 11 жовтня 2014, 15:38

Новопризначений глава Донецької облдержадміністрації Олександр Кіхтенко готовий вести переговори з представниками так званої "ДНР".

Про це Кіхтенко заявив в ході прес-конференції.

"Я буду вести з ними переговори. Якщо ці переговори будуть конструктивними - я готовий до таких переговорів. Дуже багато питань сьогодні, .... які складно розділити - зону відповідальності представників "ДНР" і нашу. Це абсолютно різні питання: і що стосуються освіти, охорони здоров'я , соціального захисту. ми не можемо кинути і залишити своїх людей там (на територіях, підконтрольних бойовикам), і забути, що ми відповідаємо за їх соціальний захист ", - заявив Кіхтенко.

Також він зазначив, що на переговорах з представниками "ДНР" він готовий "вирішувати такі питання спільно".

"Але життя покаже, ефективні будуть ці переговори, чи ні", - додав він.

Відповідаючи на питання про перспективи створення буферної зони в Донецькій області, глава обладміністрації сказав: "Ми вимагатиме від протилежної сторони виконання" мінських угод ". Відповідно до цих угод буде створюватися буферна зона".

Також він зазначив, що 10 жовтня отримав "інформацію з Дебальцевого про те, що досягнута угода про припинення вогню".

При цьому Кіхтенко наголосив, що поки не має інформації щодо дотримання цієї домовленості.

Разом з тим Кіхтенко заявив, що має намір налагодити тісну та ефективну співпрацю між військовими, місцевими органами влади та громадянським населенням, що в підсумку дасть позитивний результат.

"Перше, що ми повинні зробити - встановити мир. Друге - розпочати відновлення зруйнованої інфраструктури. І найголовніше - наша стратегічна мета відновити первинні межі області", - зазначив Кіхтенко.

Інтерфакс-Україна