Ситуацію в Україні після зустрічі в Мілані розглядатиме Рада ЄС

4 перегляди
П'ятниця, 17 жовтня 2014, 11:23

Ситуацію в Україні розглядатиме Рада ЄС із закордонних справ 20 жовтня у Люксембурзі у світлі останніх міжнародних нарад, присвячених цій країні, зокрема, зустрічей у Мілані, заявив високопоставлений чиновник ЄС на умовах анонімності.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав журналістам, що у цих зустрічах беруть участь голова Євроради Герман ван Ромпей і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, що розмовляли з президентом України Петром Порошенком в четвер і брали участь у розширеній зустрічі лідерів уранці в п'ятницю. На цій зустрічі також були присутні президенти України та Росії.

"Буде зроблено огляд можливих результатів цих зустрічей. І також буде розглянуто вклад, який Європейський союз може внести, передусім, у те, що стосується виконання різних угод, укладених в Мінську - Мінського протоколу і меморандуму, який головним чином націлений на припинення вогню, на те, як його застосовувати", - сказав співрозмовник ЗМІ.

У зв'язку з цим він нагадав про плани ОБСЄ збільшити кількість своїх спостерігачів в Україні. "Ми спробуємо вирішити, як їм допомогти", - зазначив чиновник ЄС.

Серед інших тем дискусії джерело назвало політичний процес, майбутні вибори на сході України, контроль на кордоні та посилення системи цього контролю.

"Ми поговоримо про гуманітарну допомогу і також про відновлення сходу України", - додав високопоставлений функціонер ЄС.

За його словами, розгядатимуть і питання газових переговорів між РФ і Україною, що відбуваються за посередництва Єврокомісії.

Він нагадав про чергову тристоронню зустріч щодо газу 21 жовтня за участі заступника голови Єврокомісії, члена ЄК з енергетики Гюнтера Еттінгера.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua