Бжезинський: Росія ризикує перетворитися на збанкрутілого сателіта Китаю

Понеділок, 20 жовтня 2014, 17:07

Росія ризикує перетворитися на збанкрутілого сателіта Китаю, якщо не змиритися з європейським вибором України.

Про це в ефірі телеканалу Інтер заявив американський державний діяч, впливовий політолог і колишній радник з національної безпеки президента США Збігнєв Бжезінський, передає Ліга.

"Україна присвятила себе свободі такою мірою, що будь-хто, хто захоче зазіхнути на її свободу, буде знати: він дуже серйозно ризикує. Але Україна повинна довести, що вона насправді вирішила бути частиною європейського світу.

Якщо вона досягне успіху, єдиною перспективою Росії буде змиритися з цією реальністю і в підсумку самій стати частиною Європи. Якщо вона цього не зробить - перетворитися на збанкрутілого сателіта Китаю. Я не думаю, що це хороша перспектива для Росії ", - заявив він.

На думку Бжезинського, Росія може спробувати стати імперією, але "це буде провал".

"Імперія лише в тому сенсі буде успішною, якщо Росії вдасться підпорядкувати Україну. Але досягти цього дуже складно через те, як ви налаштовані, через те, що Захід досить чітко дає зрозуміти, що йому не все одно", - сказав Бжезинський.

При цьому він закликав Україну не чекати від Заходу боротьби за неї.

"Але не чекайте, що Захід буде боротися за вас - це головне, що ви повинні зрозуміти. У вас має бути бажання зробити все необхідне, щоб захистити свою свободу, і тоді так чи інакше Захід підтримає вас, і ситуація почне поліпшуватися", - сказав політик.

"Будучи оптимістом, я повинен говорити правду моїм українським друзям. Ви повинні викорінити корупцію, яка деморалізувала не лише вашу економіку, а й ваше повсякденне життя.

І навіть деморалізувала ваші збройні сили. І зараз ви повинні змиритися з фактом, що в наступні 10 років ви повинні будете пожертвувати багато чим, щоб стати частиною Європи. Упевнений, ви будете дуже успішні в Європі ", - додав він.powered by lun.ua