В Україні пройде щонайменше три екзит-поли

Середа, 22 жовтня 2014, 12:10

На позачергових парламентських виборах в України відбудеться ще один екзит пол, результати якого буде оголошено в ефірі телеканалу "Інтер".

Крім раніше оголошених на виході із виборчих дільниць пройде також опитування "Україна. Парламентські вибори-2014".

Його проведуть Центр "Соціальний моніторинг" та Український інститут соціальних досліджень ім. А. Яременко на замовлення українського загальнонаціонального телеканалу "Інтер".

Організатори планують опитати 26 жовтня близько 20 тис. виборців на 400 виборчих дільницях.

"Всього буде опитано близько 18-20 тис. осіб", - повідомив директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук на прес-конференції в середу в Києві.

Опитування виборців в день виборів буде проходити методом самостійного заповнення міні-анкет, імітується процедура таємного голосування. Респондент самостійно зазначає, за яку партію він проголосував, і надає основні соціально-демографічні характеристики.

Очікується, що статистична похибка вибірки складе менше 2,2% - для партій-лідерів виборчої гонки, а для інших партій - близько 1%.

Попередні результати (станом на 18:00) будуть оголошені о 20:00, одразу після закриття виборчих дільниць у випуску проекту "Подробиці тижня" телеканалу "Інтер".

Уточнені дані станом на 20:00 (після закриття виборчих дільниць – ред.) будуть оприлюднені після 22:00.

Як відомо, 26 жовтня в Україні буде проведено міжнародний екзит-пол (опитування виборців на виході з виборчої дільниці). Результати будуть оголошені в інформаційному агентстві УНІАН одразу ж після закриття виборчих дільниць.

Організаторами екзит-полу є 4 партнера: Уряд Канади, Соціологічна група "Рейтинг" (Rating Group Ukraine) – компанія з дослідження громадської думки (Україна), "Baltic Surveys" / The Gallup Organization – компанія з дослідження громадської думки (Вільнюс), за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту (The International Republican 
Institute – IRI).

Екзит-пол буде проводитися у всіх регіонах України, крім Криму.

Також відомо про проведення Національного екзит-полу, який здійснять три соціологічні служби: Фонд "Демократичні ініціативи ім.І.Кучеріва", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім.О.Разумкова.

Інтерфакс-Україна, Українська правдаpowered by lun.ua