Держкіно заборонило 7 російських фільмів до показу

Середа, 22 жовтня 2014, 15:41

Державне агентство України з питань кіно заборонило для кіно- й телепоказу 7 стрічок російського виробництва.

Відповідне рішення Держкіно ухвалило 22 жовтня, повідомляється на сайті агентства.

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів з 23 експертів надала оцінку наступним фільмам: "Кадетство", "Гончі", "Слідчий комітет", "Спецназ", "Десантура", "Морпехи" і "Військова розвідка".

Їм вирішено не видавати чи скасувати прокатне посвідчення.

"Фільми були заборонені для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео і домашнього відео на території України", - сказано в повідомленні.

Стрічки розглядалися на підставі подання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення і звернення телеканалів.

Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко пояснив: "Держкіно продовжує аналізувати фільми виробництва Російської Федерації".

"І зважаючи на ситуацію з агресією Росії на Півдні та Сході України та на громадську думку, до якої ми не можемо не дослухатися, а також на вимогу самих військових, які беруть участь в АТО і загалом суспільства, ми вирішили, що некоректно зараз буде демонструвати на українських телеканалах ті російські фільми, в яких має місце відверта пропаганда, на кшталт звеличення силових структур Росії та самої Росії", - сказав він.

"Щодо цього ми і надалі будемо мониторити ринок", - додав Іллєнко.

Раніше Держкіно заборонило 13 російських фільмів, серед яких значились такі скандальні картини пропагандистського спрямування як "Матч" та "Август. Восьмого".

20 жовтня 2014 року у Верховній Раді пропонували внести на розгляд питання заборони трансляції та показу російських фільмів, які оспівують російські силові відомства, – але депутати навіть не змогли внести його в порядок денний, не вистачило голосів.powered by lun.ua