Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

У Порошенка аналізують пропозиції громадян щодо його "Стратегії-2020"

Середа, 22 жовтня 2014, 17:15

У команді президента аналізують відгуки та пропозиції громадян до "Стратегії реформ – 2020" Петра Порошенка і обіцяють врахувати їх.

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента, голова виконавчого комітету Національної ради реформ Дмитро Шимків на брифінгу, повідомляє прес-служба президента.

За його словами, за 2 тижні надійшло більше 100 відгуків та пропозицій – і вони свідчать про те, що люди прагнуть позитивних інституційних змін.

"Ми опрацювали всі пропозиції і бачимо конструктив у близько чверті відгуків. Будемо аналізувати їх і брати в роботу", - сказав заступник глави АП.

Середи отриманих – пропозиції підвищувати прозорість бюджету, розробити цивілізований закон про лобіювання, розробити так званий "Білль про права" не декларативного характеру, а такий, що забороняє окремі дії держави.

На сайті reforms.in.ua був розміщений опитувальник із різними варіантами значень ключових показників ефективності у 2020 році. Надійшло близько 300 відповідей – і лише по одній чверті показників вони різняться від значень, вказаних у "Стратегії – 2020", кажуть у АП.

Шимків відзначив, що громадяни та експерти мають патріотичну позицію і впевнені, що Україна зможе зробити ривок у економічних рейтингах.

Крім цього, понад 40-а вітчизняним та міжнародним експертам пропонували назвати ті реформи, які призведуть до найбільшого зростання економіки України на різних часових проміжках.

"Ми вітаємо найсміливіші ідеї, але, звісно, ті, які матимуть під собою раціональне підґрунтя. Пріоритетними часовими горизонтами для нас є короткостроковий (рік) та середньостроковий (3-6 років, до 2020 року)", - наголосив Шимків.

У найближчі два тижні відбудеться засідання робочої групи для визначення узгодженого переліку пріоритетних факторів зростання.

Для ефективного моніторингу втілення "Стратегії реформ – 2020" розробляють систему збалансованих ключових показників.

"Зараз стоїть завдання, як розкласти ці показники у часі та у глибині, щоб кожен держслужбовець чи організація міг отримати чіткий показник, за яким буде вимірюватись ефективність та аналізуватись досягнення цілей", - сказав Шимків.

Він також повідомив, що зараз із громадськістю завершують розробку так званих паспортів перших 10 реформ. "Паспорт реформи визначатиме, чого і як ми збираємося досягнути, часові терміни, показники, відповідальних. Іде дискусія, найближчим часом ми презентуємо перші 5 паспортів", - пояснив він.

Також розробляється перелік першочергових дій нового уряду, який буде сформовано за підсумками виборів до Верховної Ради.

Зокрема, в сфері дерегуляції від робочої групи "Easy Business" отримано проекти 28 законів, які потрібні для розвитку економіки та покращення умов ведення бізнесу.

Триває робота над підготовкою імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС. За 10 років потрібно буде ухвалити 275 нормативних актів, у перші 3 роки – 142 акти.

Для загальної координації розробки та впровадження реформ планується створити проектний офіс. Ведуться переговори з ЄБРР щодо фінансування його роботи.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
17:26
Вибух на полігоні в Чехії: один військовий загинув
17:22
Путін призначив свою ймовірну родичку заступницею нового міністра оборони
17:08
За схваленням Путіна: Caterpillar передала свої російські активи фірмі з Вірменії
17:08
ВІДЕОВчені показали неочікувану зустріч з глибоководним кальмаром, який переносив гігантські яйця
16:55
фотоРейсовий автобус перевернувся на Закарпатті: постраждали 11 пасажирів
16:49
"Укрзалізниця" отримала від Світового банку техніку та обладнання на 7 мільйонів доларів
16:40
соцопитуванняКМІС: третина українців підтримує нові норми мобілізації, половина – ні
16:39
70% українців вважають, що Зеленський має бути президентом до кінця воєнного стану – КМІС
16:36
У Німеччині закликали урізати допомогу українським біженцям, уряд відреагував
16:35
ФОТО"Десятиліттями залишався непоміченим": чим цінний 1600-літній рукопис про дитинство Ісуса
Усі новини...
Реклама: