Мандат спостерігачів ОБСЄ у "Гуково" та "Донецьк" продовжили на місяць

Середа, 22 жовтня 2014, 19:11

У середу 57 держав-учасників ОБСЄ погодили продовження мандата місії спостерігачів на російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на кордоні з Україною до 23 листопада 2014 року.

Про це повідомляється на сайті організації в середу.

"Завдання місії незмінні - керуючись принципами прозорості та неупередженості, спостерігачі моніторять ситуацію на пунктах, зокрема, і пересування через кордон. Місія й надалі складатиметься з 16 цивільних спостерігачів та працівників з адміністративних та логістичних питань", - йдеться в повідомленні.

Спостерігачі розпочали свою роботу на цих пунктах пропуску 29 липня 2014 року, після отримання відповідного мандату 24 липня.

Глава спостережної місії ОБСЄ на КПП "Гуково" і "Донецьк" Поль Пікар (Paul Picard) в інтерв'ю, розміщеному на сайті ОБСЄ, зазначив: "Ми спостерігаємо поліпшення ситуації. До цього ми часто чули, що у віддаленні від кордону лунали артилерійські постріли".

За словами Пікара, "до підписання угоди люди перетинали кордон і бігли до РФ, зараз, навпаки, вони повертаються з Росії до України, до своїх будинків".

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua