25.06

Банківський форум

Лавров заявив, що Росія визнає вибори на Донбасі

Вівторок, 28 жовтня 2014, 10:25

Росія визнає вибори на Донбасі, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, не уточнивши, які саме: призначені за "мінськими домовленостями" на 7 грудня, чи "вибори", призначені сепаратистами на 2 листопада.

"Ми вважаємо, що це один з найважливіших напрямків мінських домовленостей. Очікуємо, що вибори відбудуться як домовились, і ми, звичайно, визнаємо їх результати", - сказав він у інтерв'ю газеті "Известия".

"Розраховуємо, що волевиявлення буде вільним і ніхто ззовні не спробує його зірвати", - заявив Лавров.

За словами глави російського зовнішньополітичного відомства, Росія буде вести діалог з так званими самопроголошеними лідерами проросійських сепаратистів:

"Там вже є стихійно, спонтанно сформувалися структури, які не просто визнані в якості лідерів проголошених республік, але є партнерами в контексті мінських домовленостей", - сказав Лавров.

Вони "беруть участь в процесі Контактної групи поряд з київською владою за підтримки представників Росії та ОБСЄ, і підписи їх представників Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького стоять під цілим рядом документів групи і безпосередньо під мінськими домовленостями від 5 і 19 вересня", - заявив він.

"Вибори, які будуть проведені на території проголошених Луганській та Донецькій народних республік, будуть важливі з точки зору легітимізації влади", - сказав глава МЗС РФ.

Як відомо, Лавров також заявив, що Росія збирається визнати результати виборів до Верховної Ради, що пройшли 26 жовтня.

"Судячи з усього, ці вибори відбулися. Думаю, що ми визнаємо результати цих виборів", - сказав він.

Президент США Барак Обама раніше привітав Україну з успішними виборами і закликав Росію гарантувати, що терористи на Донбасі дозволять провести 7 грудня місцеві вибори, згідно з "мінськими домовленостями".

Обама запевнив, що будь-які інші "вибори" на Донбасі визнаватися не будуть.

В свою чергу президент Росії Володимир Путін дав зрозуміти, що по-своєму трактує "мінські домовленості". Він заявив, що місцеві вибори на Донбасі не повинні проводитися за українським законодавством, а лише "координуватися".

"В "мінських домовленостях" сказано, що вибори на південному сході повинні пройти в координації з українським законодавством. Не за українським законом, а в координації", - сказав він.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: