Росія втратила велику частину резервів, вона вразлива - експерт

Середа, 29 жовтня 2014, 14:03

Директор банку UBS з інвестицій на ринках, що розвиваються, Хорхе Маріскаль відзначає втрати Росії через конфлікт з Україною та вважає, що найгірше для російських компаній - ще попереду.

Про це він розповів в інтерв'ю "The Wall Street Journal", яке цитує сайт inoСМИ.ru.

"Зростає втеча капіталу, хоча незрозуміло, наскільки сильно – оцінки розходяться", - зазначив Маріскаль.

"Росія втратила неабияку частину резервів. На піку, у березні 2013 року, вони становили 537 мільярдів доларів, зараз – 435 мільярдів доларів. Це чимало, 435 мільярдів доларів – цілком пристойний запас, однак темпи, якими вони спадають, не можуть не тривожити. Минулого місяця Росія втратила 30 мільярдів доларів", - сказав він.

На його думку, "втеча капіталу" відображає поганий діловий клімат і вказує на подальше падіння рубля щодо долара, що вдарить по імпортерах.

"Ослаблення рубля означає у підсумку, що споживчі ціни зростуть і грошово-кредитна політика стане жорсткішою. Якщо центральний банк буде змушений підвищувати процентні ставки, щоб почасти завадити падінню рубля і втечі капіталу, це ще сильніше загальмує економіку й збільшить вартість позик для місцевих компаній", - вважає директор банку UBS.

При цьому ризики для американських і європейських компаній від санкцій, на думку Маріскаля, "не настільки великі, щоб всерйоз загрожувати економіці в цілому".

Директор UBS додав, що загальний обсяг торгівлі США чи Європи з Росією "відносно невеликий". Компанії, пов'язані з поставкою в Росію техніки для розвідки нафти, постраждають – але "це порівняно вузький сегмент американської та європейської економіки", тому це не матиме серйозного ефекту.

"Росія, звісно, може ужити заходи у відповідь... Якийсь час вона погрожувала заморозити активи західних компаній на своїй території. Однак зараз Росія надто вразлива, і ввівши такі санкції проти іноземних фірм, вона сама себе покарає", - сказав експерт.

На думку Маріскаля, якщо росіяни обмежать поставки газу в Європу – це подіє, але може викликати рецесію в Європі й нестабільність на глобальних фінансових ринках, що "для Росії обернеться катастрофою", на неї чекатиме глибока рецесія.

"Майже 60% податкового виторгу Росії забезпечують нафта і газ. Відповідно, цим рішенням Москва теж покарала б саму себе", - сказав експерт.

"Європейці поки не поспішають уводити всеосяжні санкції – почасти через те, що не хочуть заганяти Росію в кут і стикатися з нормуванням газу. Крім того, вони хочуть зберегти засоби впливу на той випадок, якщо Росія зробить щось божевільне. Якщо ввести санкції повною мірою, що залишиться? Тільки воєнні операції. А це немислимо", - заявив Маріскаль.

"Люди вважають Путіна гарним шахістом, але при цьому недооцінюють вразливість Росії", - заявив також він.