25.06

Банківський форум

Росія хоче отримати ще частину Арктики з ресурсами - назбирала аргументи

Середа, 29 жовтня 2014, 15:31

Росія подасть заявку в ООН на розширення меж арктичного шельфу навесні 2015 року.

Про це заявив міністр природних ресурсів і екології РФ Сергій Донськой на врочистій зустрічі науково-експедиційного судна "Академік Федоров" у Санкт-Петербурзі 28 жовтня, повідомляє ТАСС.

Росія претендує на приєднання 1,2 млн кв км території шельфу в Північному Льодовитому океані.

За словами Донського, це дозволить приростити потенційні запаси вуглеводнів на 5 млрд тонн умовного палива. "Але це мінімальні оцінки, я певен, що цифра буде більшою", - заявив міністр.

За його словами, експедиція на судні "Академік Федоров" з визначення зовнішніх меж континентального шельфу, яка почала роботу 10 липня, виконала "весь обсяг робіт, навіть більше, ніж планувалося".

"У нас тепер є всі необхідні обґрунтування, щоб готувати заявку і внести її на комісію щодо меж континентального шельфу. У нас є повний обсяг наукових даних, щоб далі працювати з найкращими геологами арктичних країн, які входять до складу комісії", - сказав Донськой.

"Заявку на наш шельф, наші арктичні кордони ми будемо подавати в ООН навесні наступного року", - наголосив міністр.

Експедиція провела комплексні дослідження для створення геолого-геофізичної основи для оцінки перспектив нафтогазоносності континентального шельфу за межами виняткової економічної зони РФ у Північному Льодовитому океані. Площа дослідження склала 350 тис кв км.

Результати досліджень дозволять доповнити початкову заявку Росії, подану в Організацію об'єднаних націй у 2001 році.

Щоб ООН в особі Комісії щодо меж континентального шельфу визнала право Росії на ці території, необхідно науково довести, що вони є шельфом, тобто продовженням материкової земної кори, пов'язаним із нею спільною геологічною будовою.

"Я впевнений, що це наш шельф. Усі фахівці кажуть, що в нас дуже хороша заявка. Прийняття заявки комісією – це практично прийняття нашої геологічної моделі іншими фахівцями геологічних служб арктичних країн", - заявив Донськой.

Зміна меж у Арктиці дозволить збільшити площу РФ. "Схвалення російської заявки закріпить за Росією суверенні права на додаткову територію площею 1,2 млн кв км у Північному Льодовитому океані. Це дозволить також наростити прогноз на вуглеводневі ресурси на 5 млрд тонн умовного палива", - сказав міністр.

За полярним колом розташовано близько 60 великих вуглеводневих родовищ, із яких 43 – у російському секторі.

28 жовтня також повідомлялося, що Росія планує побудувати в арктичному регіоні 13 аеродромів і 10 технічних радіолокаційних пунктів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: