Лукашенка турбує ситуація на кордоні й регрес в Україні

Вівторок, 18 листопада 2014, 13:43

Президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає, що ситуації в Україні після виборів погіршилася, а західні країни ведуть тривожну активність на кордонах Білорусі.

Про це він сказав на зустрічі з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим у вівторок у Мінську, повідомляє російський "Інтерфакс".

"Ми не можемо погодитися з тенденцією погіршення ситуації в Україні, не лише в Донецькому регіоні, але й по всій Україні. Ми сподівалися, що після виборів ситуація буде розвиватися в кращому напрямку, у напрямку стабільності, але, на жаль, ми цього не бачимо", - сказав Лукашенко.

Він зазначив, що ситуація навколо Білорусі тісно пов'язана з Росією.

"Це неподільні, ваші проблеми – це й наші проблеми. Але я маю сказати, що останнім часом ситуація навколо наших кордонів нас насторожує", - сказав білоруський президент.

"Ми не можемо погодитися з тією активністю, до якої вдаються західні держави, на західних кордонах нашої союзної держави", - заявив він.

Лукашенко сказав, що все це тисне на Білорусь, яка "далеко небайдужа для Росії".

"Звісно, це тиск і на Росію, у якої і так проблем вистачає. Тому ось цей клубок проблем, які складаються навколо нас, не може нас не турбувати", - додав білоруський лідер.

Він назвав важливим напрацювання Мінськом і Москвою спільного бачення ситуації й способів реагування на неї.

"Тому я хотів би, щоб ми й ви, разом із Володимиром Володимировичем (Путіним), з колегами з Міноборони обговорили ситуацію й прийшли до якоїсь єдиної думки, можливо, навіть до єдиної позиції, щоб ми могли разом чітко діяти в одному ключі", - сказав Лукашенко.

"Проблема є, проблему потрібно вирішувати", - наголосив він.

Лукашенко попросив Лаврова передати "найдобріші слова підтримки президенту Росії Володимиру Путіну й голові російського уряду Дмитру Медведєву", повідомляє російське агентство.powered by lun.ua