Кличко виділив 22 мільйони на діаліз, відібравши їх із зарплат бюджетників

Четвер, 20 листопада 2014, 09:47

Київ із власного бюджету виділив 22 мільйонів гривень на забезпечення витратними матеріалами для діалізу хворих киян, які страждають на ниркову недостатність.

Відповідне доручення дав київський міський голова 19 листопада, повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.

За словами директора Департаменту фінансів КМДА Володимира Репіка, це вдалося зробити за рахунок перерозподілу коштів, які першочергово планувалося спрямувати на виплату заробітної плати працівникам комунальних установ із термінами виплати з 18 до 21 листопада.

"На жаль, складне бюджетне законодавство дозволяє Міністерству фінансів інтерпретувати довільно фінансові можливості органів місцевого самоврядування. Із 480 мільйонів гривень, які було зафіксовано на рахунках зранку 19 листопада 2014 року, більшість коштів має цільове призначення, а саме: капітальні видатки", - зазначив Репік.

"На поточні ж потреби (заробітна плата, харчування, медикаменти, енергоносії, виплати населенню тощо) виділено лише 38,4 мільйона гривень, із яких підготовлені документи на виплату зарплати працівникам комунальних установ з термінами виплати з 18 до 21 листопада на суму 40 мільйона гривень", - додав він.

"Таким чином, Київ водночас вирішив проблему забезпечення хворих на ниркову недостатність киян витратними матеріалами для діалізу та створив нову – забезпечення бюджетників зарплатами", - запевнив Репік.

Як відомо, минулого четверга після акцій протесту людей, які потребують гемодіалізу, Київ знайшов кошти на тиждень проведення цих процедур у медичних установах.

У вівторок, 18 листопада, коли люди знову вийшли вимагати фінансування гемодіалізу в столиці, в Кабміні заявили, що грошей на це немає і що у браку медпрепаратів винен Київ, який неправильно розподілив столичні кошти.

Мер Віталій Кличко ж звинувачує Кабмін у заборгованостях перед Києвом.powered by lun.ua