У коаліційній угоді обіцяно покарати винних у розстрілах Майдану

Четвер, 20 листопада 2014, 13:47

Учасники коаліції зобов’яжуться розслідувати злочини проти Майдану та покарати замовників і виконавців розстрілу учасників акцій протесту в столиці у лютому 2014 року.

Про це йдеться в остаточному варіанті преамбули до коаліційної угоди, яку планують підписати представники політичних сил, що домовляються про створення більшості в Верховній Раді.

Також у ній зафіксовано обіцянку визволяти усіх громадян України з полону бойовиків чи з російських в’язниць – у тому числі народного депутата Надію Савченко.

Крім того, учасники коаліції в разі підписання відповідної угоди зобов’язуються скасувати депутатську недоторканність та передбачити реальну можливість імпічменту президента.

Публікуємо текст "Преамбули", який є у розпорядженні редакції:

"Ми, народні депутати України, підписали цю коаліційну угоду у Верховній Раді України VІІІ скликання, об’єднались та створили парламентську більшість заради захисту суверенітету і територіальної цілісності України, проведення реформ у співпраці з іншими гілками влади заради підвищення добробуту і якості життя громадян України. Ми взяли на себе політичну відповідальність, щоб дати відповідь на виклики та загрози, перед якими сьогодні стоїть наша країна.

Своїм головним обов’язком ми вважаємо забезпечення обороноздатності України, відновлення економічного зростання, захист прав і свобод наших громадян, у тому числі законних інтересів кримсько-татарського народу, усіх громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя, частин Луганської та Донецької областей (у тому числі тих, хто тимчасово виїхав із зазначених територій), і звільнення цих територій.

Ми будемо вживати всіх необхідних заходів для визволення усіх громадян України, у тому числі народного депутата України Надії Савченко, які залишаються в заручниками у терористів або перебувають у російському полоні.

Ми беремо під контроль розслідування злочинів, вчинених під час Революції Гідності, у тому числі розстрілів 18-21 лютого 2014 року, притягнення до відповідальності виконавців та замовників. Ми визначаємо це завдання пріоритетним для керівників органів правопорядку та Генеральної прокуратури.

Ми проведемо реформи, націлені на досягнення європейської якості життя громадян України, подолання бідності, розбудову конкурентоспроможної економіки, сталого розвитку суспільства, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, зниження безробіття та створення нових робочих місць, здобуття енергонезалежності, розвиток громадянського суспільства та гарантування свободи слова, боротьбу з корупцією та відновлення правосуддя, розвиток освіти і науки, культури та духовності.

Основою реформ стане реалізація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ми відновимо довіру до парламентаризму в Україні через прозорий і ефективний процес творення якісних законів та контроль за їх виконанням.

Ми будемо неухильно дотримувалися принципів відповідальності, відкритості до людей та неприйняття корупції і обмеження будь-яких її проявів.

Ми забезпечимо рівність усіх посадових осіб держави перед законом, обмежимо всі види імунітетів від кримінального переслідування. Ми будемо відкритими та підзвітними перед суспільством і в своїй діяльності керуватимемось лише правом, тому ми скасуємо депутатську недоторканність та будемо нести повну відповідальність за свої дії перед українським народом".powered by lun.ua