Грібаускайте хоче для України військової допомоги від ЄС

Неділя, 23 листопада 2014, 22:13

Президент Литви Даля Грібаускайте виступає за надання Україні військової допомоги від Європейського Союзу. 

Про це вона сказала в інтерв'ю телеканалу "1 + 1".

"Я думаю, що ініціатив (надання допомоги ЄС) має бути багато сьогодні, особливо там, де йдеться про допомогу Україні. Це має бути військова підтримка...", - зазначила Грібаускайте.

Вона також зазначила, що ця допомога має надходити у будь-якій формі - економічній, фінансовій і т.і.

Також президент Литви повідомила, що в ході візиту в Україну 24 листопада має намір обговорити з владою надання допомоги по обороні та енергетиці.

"Деяка допомога, яку ми здійснюємо вже сьогодні, не для публічного обговорення. Про неї ми будемо говорити з урядом і президентом України. Зі мною в складі делегації будуть три міністри: міністр закордонних справ, міністр оборони, міністр енергетики. Так що ці посади, самі їх назви, вже про щось говорять ", - сказала Грібаускайте.

За її словами, в ході візиту вона має намір говорити з українською владою від імені Литви, Європейського Союзу та міжнародних донорів.

При цьому Грібаускайте підкреслила важливість ефективного використання Україною коштів, що надаються та допомоги для подолання корупції. 

За її словами, для отримання фінансової допомоги від ЄС Україні необхідно подолати корупцію в управлінні державою.

"Ми готові допомагати, і ми допоможемо, але, якщо Україна не подолає свою корупцію в управлінні державою, будь-які суми будуть викинутими на вітер", - заявила президент Литви.

Українські новиниpowered by lun.ua