Росія поки пускатиме українців до себе за внутрішніми паспортами

Середа, 26 листопада 2014, 13:13

Після 1 січня 2015 року громадяни України зможуть виїжджати до Росії і громадяни РФ – до України за внутрішніми паспортами, бо відповідні міжурядові угоди ще не переглянуто.

Про це сказав заступник керівника департаменту з питань організації роботи з іноземними громадянами Федеральної міграційної служби РФ Дмитро Демиденко кореспонденту УНІАН у РФ.

"Не можна говорити про те, що рішення (президента РФ Володимира Путіна про в'їзд лише за закордонними паспортами - ред.) не буде виконано, але досягнення цього рішення - це питання перегляду міжурядової угоди, цим питанням займається МЗС РФ і МЗС України", - сказав він.

"По їхній лінії ця угода має бути скоригована з огляду на взаємний в'їзд за закордонними паспортами. Поки що це рішення не підписано, і діятиме міжурядова угода, яка ратифікована двома державами", - заявив Демиденко.

За його словами, переговори з цього питання ведуться дипломатами двох країн, але в ФМС не готові коментувати його просування і говорити про терміни переходу на виїзд громадян України до РФ і громадян РФ до України лише за закордонними паспортами.

Як відомо, 12 грудня 2012 року Путін у посланні Федеральним зборам РФ заявив, що до 2015 року в'їзд до Росії для всіх іноземних громадян, зокрема з країн СНД, буде дозволено винятково за закордонними паспортами.

При цьому Путін відзначив, що в рамках Митного союзу і ЄЕП і далі діятиме нинішній режим перетину кордону за максимально спрощеними правилами.

19 березня 2014 року секретар Ради національної безпеки й оборони України Андрій Парубій повідомив, що Україна введе візовий режим з Росією. Парубій відзначив, що Рада нацбезпеки й оборони доручила МЗС пропрацювати це питання в найкоротші терміни.

20 березня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив думку, що Україні не слід поспішати ані з введенням візового режиму з Росією, ані з переходом до поїздок до Російської Федерації за закордонними паспортами.powered by lun.ua