Порошенко: Третьою світовою війною нас не треба лякати, але спати доведеться з револьвером

Четвер, 27 листопада 2014, 14:56

Президент Петро Порошенко заявляє, що з боку Росії завжди існуватиме загроза агресії, але вірить у те, що мир на Донбасі можливий завдяки його мирному плану.

Про це він заявив, зачитуючи послання до нової Верховної Ради в четвер.

"Проведи такий режим при владі ще 2-3 роки, від нашої з вами України залишилась би хіба що вивіска. Проте Революція Гідності підірвала той пекельний комп’ютер разом з його диявольською програмою", - заявив він.

"План тихої ліквідації України ми як народ України зірвали рік тому. Тоді ворог пішов на нас війною. Військова загроза, замах на наш суверенітет, незалежність, територіальну цілісність, нехтування нормами міжнародного права з боку однієї з найбільших країн світу, криза глобальної та європейської систем безпеки та спроби вдатися до політики  умиротворіння агресора, відсутність гарантій зовнішньої безпеки... Такими є головні виклики і загрози, які стоять перед нашою Україною", - сказав він.

"Третьою світовою війною нас лякати не треба. насправді, розпочинати її ніхто не збирається", - наголосив Порошенко і визнав, що Україна живе в умовах війни.

Порошенко наголосив, що вірить у дію його мирного плану на Донбасі.

"Я впевнений, що мій мирний план розроблений на його основі Мінський протокол і Меморандум у підсумку приведуть до миру на Донбасі в якості безальтернативної бази для політичного врегулювання. Цей документ визнаний всім світом, в тому числі і Росією, яка і поставила під цим меморандумом свій підпис", - зазначив він.

"Але, зазираючи в майбутнє, чітко бачимо, що  встановлення миру на Донбасі не означає позбавлення від військової загрози зі Сходу. На жаль, ця загроза проглядається на дуже велику перспективу і постійно потребуватиме великих зусиль. Це реальність, яку ми змінити навряд чи зможемо, але треба навчитися протидіяти… інколи навіть спати з револьвером під подушкою, бо ворог біля воріт", - сказав він.

Порошенко вважає, що агресія зі сходу мобілізувала світ на підтримку України.

"Так, за нас не вступили у війну, але ніхто нас і не повинен захищати, крім нас самих", - зазначив він.

"Тим більше, що всередині 90-тих наша держава і тодішня влада не подбали про приєднання до НАТО, як до найбільш дієвої колективної  безпеки. І пізніше дехто в цій залі бавився, надуваючи повітряні кульки, ми всі це пам’ятаємо", - сказав він, маючи на увазі Партію регіонів, яка у 2008 році блокувала роботу парламенту, вимагаючи закріпити в законі те, що Україна зможе вступити до НАТО лише після референдуму.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!