Путін і Сурков вже думають, як створити "п'яту колону" у ВР - політолог

Субота, 29 листопада 2014, 19:17

Владислав Сурков - помічник президента РФ Володимира Путіна - вже думає і направляє фінансові кошти в Україну, щоб створити російську прокремлівську колону у Верховній Раді і мати вплив.

Таку думку в інтерв'ю "Новому времени" висловила російський професор політології Лілія Шевцова.

"Очевидно, що Путін зараз, крім військового рішення, думає і про інші. Наприклад, створити власну п'яту колону в новій українській Раді. Є така людина - [помічник Путіна Владислав] Сурков. Це людина війни. Політтехнолог, один з кращих, що створив масу фейкових партій і так звану суверенну демократію в Росії. Тепер він експериментує в Україні. Я думаю, що Сурков вже думає і направляє фінансові кошти в Україну, щоб вирішити проблему мирним шляхом - створити російську прокремлівську колону в українській Раді і мати вплив", - зазначила Шевцова.

За її словами, у Москви зараз немає грошей на масштабну війну проти України та світу, але вистачить коштів для деморалізації української еліти.

"Історія з Україною для Володимира Путіна не була самоціллю. Є переконання, що все почалося з Україною. Ні. Все почалося в 2011 році, коли Болотна і Сахарова вийшли на вулиці. Після них Путін весь час з моменту повернення до влади, тобто з 2012 по 2013 рік, ще до Майдану, витратив на будівництво нового політичного режиму. До кінця 2013-го він сформував його в Росії", - додала політолог. 

Як відомо, Сурков є помічником президента Росії Володимира Путіна. Він курирував питання України ще з виборів 2004 року. З 2013 року, згідно із багатьма джерелами, він відповідав за відносини Росії з Україною.

На початку 2014 року помічник президента РФ, який негласно виконує функції спецпредставника Путіна в Україні,  бував у Києві мінімум двічі.  За інформацією ЗМІ, за Сурковим були закріплені повноваження з ведення переговорів з українським істеблішментом, право укладати неформальні домовленості. 

В Росії Суркова називають не інакше як "сірий кардинал, майстер політичної інтриги і піару, головний політичний наглядач", займався політичним будівництвом при Путіні, контролював вибори до Держдуми, з ним узгоджувалися списки близьких до Кремля партій. 

Нещодавно Ігор Гіркин Стрєлков на одному з форумів, коментуючи заяви колишнього "прем'єра" бойовиків Олександра Бородая, зазначив: за діями бойовиків і приїжджих росіян на Донбасі, принаймні навесні і влітку стоїть Владислав Сурков.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!