На Майдані проходить "Ніч пам'яті"

Субота, 29 листопада 2014, 23:48

На Майдані Незалежності у Києві проходить акція під назвою "Ніч пам'яті", присвячена річниці розгону "Беркутом" студентського Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року.

Наразі на Майдані перебуває кілька тисяч людей, серед присутніх багато молоді, студентів.

Біля стели Незалежності встановлено сцену, з якої виступають ведучі заходу, встановлено великі екрани, на яких демонструють фільми з хроніками подій на Майдані восени 2013 - взимку 2014 рр.

Присутні встановили кілька діжок, в яких розпалили вогонь, що було традиційним методом зігрівання під час протестів на Майдані.

Перед учасниками акції виступив посол ЄС  в Україні Ян Томбінський. Він підкреслив, що українці мають зробити так, щоб жертва людей, які загинули під час протестів на Майдані, не була марною і в результаті "відбулася сильна Україна у складі об'єднаної Європи".

У свою чергу посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас зазначив, що його країна підтримує Україну і вірить, що "агресор буде зупинений". Він підкреслив, що ключем до успіху України є реформи і єдність.

Окрім того до учасників акції звернувся скайпом екс-комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Він зазначив, що в ході Євромайдану європейці бачили в Україні стільки прапорів ЄС, скільки не бачать у самому Євросоюзі.

Фюле підкреслив, що Україна є невід'ємною частиною Європи, а також справжнім і дуже важливим мостом між Заходом і Сходом. На його думку, спогади про Євромайдан не повинні просто залишитися у минулому, а мають стати частиною майбутнього України.

Фото - Укрінформ
Фото з Твіттера Павла Шерємєта
Фото з Твіттера Севгіль Мусаєвої
Фото з Твіттера Севгіль Мусаєвої
Фото @WaschukCanUA 
Фото @diyatyorg

Джерело відео -  Павел Шеремет

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua