Ілларіонов: Мінські угоди - безглуздість, мета Путіна - контроль над всією Україною

Неділя, 30 листопада 2014, 23:46

Головною стратегічною метою для Володимира Путіна є встановлення контролю над Україною.

Таку думку в ефірі Hromadske TV висловив екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов.

"Що таке українське громадянське суспільство він не розумів ані тоді (торік, перед початком Майдану), не розуміє і зараз. Але те, що він не досяг своєї мети, змушує його використовувати все більш жорсткі заходи", - додав екс-радник Путіна.

"Встановлення такого контролю можливе різними способами або їх комбінацією. Військовий - лише один з можливих. Ще - дезінформація, підкуп, корупція, погрози, шантаж - це методи, які використовувалися і використовуються зараз, можливо, навіть у більших обсягах, ніж раніше", - зазначив Ілларіонов.

При цьому він зазначив, що не бачить жодних ознак того, що Путін досяг своєї стратегічної мети.

За його словами, минулого року перед початком Майдану Путін "майже не помилився або навіть дуже точно передбачив поведінку значної частини українських політичних еліт і бюрократії, яка виявилася корумпована, боягузлива, у багатьох відношеннях вела себе цілком як "п'ята колона" по відношенню до власного народу і своєї країни".

"У цьому він уміло зіграв на ділових, бізнес- і особистих інтересах тієї  частини України (влади). Але Путін серйозно помилився щодо українського громадянського суспільства. Він не передбачав і не міг передбачити українського Майдану. Не міг передбачити, що Майдан буде стояти 3 місяці і зможе перемогти", - додав Ілларіонов.

При цьому він зазначив, що Москва для впливу на Україну використовує усі можливі канали.

Говорячи про можливу "руку Кремля" в новій Раді і можливості створення прокремлівської "п'ятої колони", Іларіон зазначив: "Рішення щодо Криму і Донбасу приймалися не Верховною Радою, а виконавчою владою".

"При всій важливості Верховної Ради не варто випускати з уваги те, що відбувається у виконавчій владі", - додав він.

Також він висловив думку, що мінські угоди мають якесь значення для дипломатичної пропагандистської гри, але останні події і пропозиція президента Порошенко скасувати закони про особливий статус Донбасу показали їх безглуздість.

Джерело відео - Громадське Телебачення 

Українська правдаpowered by lun.ua