Донецький техуніверситет переїхав і залишився без зарплати

Середа, 17 грудня 2014, 13:46

Працівникам Донецького технічного університету, переведеного в український Красноармійськ, четвертий місяць не платять зарплату й не погашають борги за минулий навчальний рік.

Про це повідомляє "Остров" з посиланням на одного з викладачів вузу, що прийняв рішення працювати в освітній системі України. 

За словами викладача, крім відпускних, отриманих влітку, жодних інших виплат викладачі й співробітники ДонНТУ досі не одержали.

У тому числі не виплачена зарплата тим працівникам, які в липні-серпні перебували на своїх робочих місцях. 

Невиплата заробітної плати пояснюється тим, що рахунки університету після його захоплення терористами були заблоковані, а сам вуз, переведений на підконтрольну українській владі територію в Красноармійськ, тривалий час перебував у процесі зміни юридичної адреси. 

Однак, на думку співрозмовника видання, усі ці цілком об'єктивні причини не можуть служити виправданням настільки тривалій затримці у виплаті заробітної плати.

"Схоже, що в Міністерстві освіти "галочку" поставили (що здійснили переведення вузу на підконтрольну Україні територію – "Острів") і забули про нас, і ніхто реально нам допомагати не збирається", - говорить викладач. 

При цьому він зазначив, що немає надії, що зарплата в новому навчальному році буде виплачена в повному обсязі.

Так, наприклад, у табелях за жовтень із 1 по 22 число стоїть оцінка, що за цей період зарплата не нарахована зовсім. Причиною тому є той факт, що в цей час ДоНТУ працював на окупованій території в Донецьку. 

"При цьому ми здійснювали навчальний процес, включаючи проведення установчої сесії в рамках освітньої системи України, за розпорядженням і за планами МОН України", - пояснює викладач. Тепер за його словами, керівництво заявляє, що за зарплатою за жовтень треба "їхати в Донецьк і одержувати її в "ДНР". 

Колектив університету, позбавлений засобів до існування, звернувся до благодійних і волонтерських організацій із проханням надати гуманітарну допомогу найбільш нужденним викладачам і співробітникам. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: