Примаков вважає, що Росія повинна залишити Донбас Україні

Середа, 14 січня 2015, 11:49

Екс-прем'єр РФ Євген Примаков вважає, що Росія має визнати Донбас частиною України, але Крим і Севастополь "не можуть бути розмінною монетою" у міжнародних переговорах.

Про це він заявив 13 січня на засіданні "Меркурій-Клубу", організованого з його ініціативи, пише газета "Коммерсант".

Уведення регулярних військ РФ на територію південного сходу України екс-прем'єр РФ (1998-1999 р.) і академік РАН назвав категорично неприпустимим.

Примаков вважає, що Росія повинна тримати двері відкритими для США й НАТО в протидії "справжнім загрозам людства – тероризму, наркоторгівлі, роздмухуванню конфліктів".

На його думку, загрози "кольорової революції" в Росії "не існує попри те, що про це повідомляють західні ЗМІ".

Однак для вирішення економічних проблем потрібна децентралізація, оскільки основні проблеми можуть виникнути саме через надзвичайну централізацію всіх сфер життя, вважає екс-прем'єр.

На думку Примакова, реальний федералізм стане однією з головних опор виходу й вирішення економічних проблем, тому якнайбільше свобод потрібно надавати суб'єктам федерації.

У якості конкретних заходів він запропонував уряду повернутися до положень Бюджетного кодексу 1998 року, коли всі доходи по податках федеральний центр і регіони ділили в пропорції 50 на 50.

Примаков заявив, що Росія втратила "надто багато часу – чверть століття – для проведення реальної диверсифікованості економіки".

Він нагадав, що Володимир Путін на подолання кризових явищ відвів найближчі 2 роки, і наголосив, що за цей час треба оголосити про проекти реального переходу від сировинної економіки до економіки з розвитком обробних галузей і легкої промисловості.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.