Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Раді пропонують дозволити Порошенкові скасовувати люстрацію військових

Вівторок, 27 січня 2015, 09:57

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про зміни до закону про очищення влади, який передбачає одноосібне право президента скасовувати люстрацію щодо вищих військових та силовиків.

Авторами документа є депутати від "Народного фронту" Андрій Тетерук та Андрій Левус, а також представник "Самопомочі" Павло Кишкар. Він був зареєстрований у Раді 26 січня.

Згідно з законопроектом, люстрація військових буде скасовуватися, "якщо це обумовлено необхідністю забезпечення обороноздатності держави". Вносити відповідні подання президентові зможуть міністри внутрішніх справ та оборони, а також голова СБУ.

У пояснювальній записці сказано, що право приймати таке рішення надається президентові, оскільки він є верховним головнокомандувачем і здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави.

У свою чергу представники громадського об'єднання "Люстраційний комітет" на своїй сторінці у Facebook різко розкритикували цей документ і закликали Раду не голосувати за нього. На їх думку, скасування люстрації щодо вищих військових і силовиків може бути виправданим, але приймати таке рішення повинна лише Верховна Рада, а не одноосібно президент.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: