Кучма: У Мінську бойовики погрожували повномасштабною війною

Неділя, 1 лютого 2015, 14:15

У ході зустрічі у Мінську 31 січня представники "ДНР" та "ЛНР" погрожували українській стороні відновленням повномасштабних бойових дій по всій лінії зіткнення. 

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив  екс-президент України, член Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма. 

"Вони вимагали видання указу президента України про одностороннє припинення вогню, погрожуючи у разі невиконання цього ультиматуму відновленням повномасштабних боїв по всій лінії фронту", - повідомив Кучма.

При цьому, сказав він, представник "ДНР" Денис Пушилін та "ЛНР" Владислав Дейнего наполягали на визначенні лінії зіткнення станом на 31 січня, а не тієї, яка була зафіксована у Мінських угодах від 19 вересня 2014 року.

"У відповідь на запитання, які можуть бути гарантії того, що в майбутньому вони не визначать яку-небудь іншу лінію, вони промовчали", - сказав Кучма.

Він також повідомив, що представники сепаратистів не були обізнані із запропонованим українською стороною планом дій з реалізації Мінського меморандуму.

"Ми відправили цей план всім сторонам заздалегідь, але з якихось причин його цим представникам не показали", - сказав Кучма.

На його думку, така позиція представників "ДНР" та "ЛНР" суперечить, в тому числі, і заявленій позиції Росії, оскільки в суботу в ході телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом президент РФ Володимир Путін висловив надію на досягнення домовленостей в Мінську.

"Саме тому ми в даний час чекаємо реакції Росії", - додав Кучма.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua