ПУТІН: ДОСЯГНУТО ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У МІНСЬКУ

Четвер, 12 лютого 2015, 10:10

Після 16 годин перемовин у Мінську досягнуті домовленості про припинення вогню і відведення важкої техніки на Донбасі.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін.

За словами Путіна, вже підписаний контактною групою документ, який називається "Комплекс заходів, спрямований на імплементацію Мінських домовленостей".

"Другий - непідписний. Ця заява президента Франції, України, вашого покірного слуги і канцлера Німеччини, що ми підтримуємо цей процес", - сказав він.

"Ми домовилися про припинення вогню з 0 годин 15 лютого", - сказав він.

"Відведення важких озброєнь від сьогоднішньої лінії зіткнення для українських військ і від лінії, позначеної 19 вересня минулого року Мінськими угодами -  для ополчення Донбасу", - сказав він.

За його словами, також домовились про проведення конституційної реформи в Україні, "в якій мають бути враховані законні права людей, які проживають на території Донбасу".

Крім того, Путін заявив, що була досягнута домовленість з президентом Порошенком про те, що військовим експертам буде дано доручення встановити, чи дійсно українські військові перебувають в оточенні (напевно йдеться про Дебальцівський плацдарм - УП).

"Проблема тут спочатку полягала в тому, що представники "ДНР" та "ЛНР "стверджують, що у відповідь на агресивні дії київської влади вони не тільки стримали атаки армії і силових структур, а й, перейшовши у наступ, оточили значну угруповання від 6 до 8 тисяч осіб ", - заявив Путін.

"І вони, звичайно, виходять з того, що це угруповання складе зброю і припинить опір", - розповів він.

"Ми закликаємо обидві сторони проявляти стриманість і щоб уникнути зайвого непотрібного кровопролиття зробити все, щоб розведення військ і важкої техніки пройшло без зайвого кровопролиття", - сказав він.

"Представники керівництва України вважають, що оточення немає, і тому вони вважають, що все пройде досить спокійно. У мене спочатку були сумніви. Якщо дійсно таке оточення має місце, то, виходячи з нормальної логіки речей, ті, хто в оточенні, будуть робити спроби з нього вирватися, а ті, хто знаходяться зовні, будуть робити спроби організувати коридор для виходу своїх оточених військовослужбовців ", - сказав він.

"Але ми домовилися з президентом Порошенком, що ми дамо доручення нашим військовим експертам, щоб встановити, що ж відбувається в реаліях життя і хоча б спробувати виробити комплекс заходів з верифікації, перевірки та дотриманню з обох сторін ... Ще раз хочу закликати обидві сторони припинити кровопролиття і перейти до реального політичного процесу довгострокового врегулювання ", - сказав він.

При цьому Путін повторив його тезу про те, що переговори мають вестися з представниками бойовиків.

"Чому так довго йшли узгодження, я думаю, це пов'язано з тим, що, на жаль, київська влада відмовляються від прямих контактів з представниками" ДНР "та" ЛНР ". Навіть, незважаючи на те, що вони невизнані, треба виходити з реалій життя і якщо всі хочуть домовитися на довгостроковій основі вибудувати відносини, то потрібно піти на прямі контакти", - сказав він.

Як відомо, поки проходили переговори, бойовики перекидали свою техніку в район Вуглегірська, який знаходиться на Дебальцевському плацдармі.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування