Небезпека ескалації конфлікту на Сході України зберігається – Порошенко

П'ятниця, 13 лютого 2015, 19:29

Небезпека ескалації конфлікту на Сході України зберігається, незважаючи на домовленість про припинення вогню.

Про це заявив президент України Петро Порошенко на зустрічі із спікером сейму Латвійської Республіки Інарою Мурніеце, цитує його прес-служба.

Глава держави поінформував Інару Мурніеце про результати перемовин у Мінську.

"Попри те, що вдалося досягнути припинення вогню та відведення важкого озброєння, існує небезпека ескалації конфлікту", – сказав він.

Президент наголосив на важливості спільних зусиль України та країн ЄС задля спонукання Росії до виконання своїх задекларованих зобов’язань, включно із звільненням усіх заручників та затриманих.

Глава держави знову наголосив на необхідності звільнення Надії Савченко, яка утримується у російській в’язниці.

Спікер Латвії особливо відзначила, що її країна не збирається переглядати свою позицію в рамках політики ЄС щодо Росії.

Сторони обговорили найближчий саміт Східного партнерства, який відбудеться в Ризі в травні поточного року і на якому очікується ухвалення рішення про безвізовий режим ЄС для України.

Президент наголосив, що Україна виконала всі технічні завдання, і лишилося лише прийняти політичне рішення, яке відкриє українцям можливість подорожувати до ЄС без віз.

"Попри війну, попри складні умови, Україна виконала усі свої зобов’язання і розраховує на підтримку. Запровадження безвізового режиму для України стало б добрим прикладом для інших країн-членів Східного партнерства", – сказав Порошенко.

Мурніеце відзначила, що в латвійському суспільстві нині спостерігається велика громадська активність щодо різних гуманітарних ініціатив підтримки України.

Так, зокрема силами неурядових організацій та волонтерів Латвії 6 липня цього року запланований благодійний концерт в курортному містечку Юрмалі для українських дітей, евакуйованих із зони АТО.

Латвійська сторона запропонувала допомогу у впровадженні реформ та висловила готовність поділитися своїм реформаторським досвідом.

Українська правдаpowered by lun.ua