АП: Бойовики грубо порушують Мінські домовленості

Вівторок, 17 лютого 2015, 16:03

Україна звернулася до країн учасників переговорів у Мінську, країн ЄС, НАТО із вимогою висловити рішучий протест проти дій бойовиків, які порушують Мінські угоди.

Про це на брифінгу в Києві у вівторок повідомив заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий.

За його словами, представники місії ОБСЄ на чолі з Александром Хугом готові виїхати до Дебальцевого, де точаться жорстокі бої, але терористи заявляють, що не пропустять експертів.

За його словами, представники "ЛНР" і "ДНР" погрожували обстрілювати, продовжувати наступ, і цю позицію фактично підтримала російська сторона в спільному координаційному центрі спостереження за дотриманням режиму припинення вогню.

Чалий наголосив, що бойовики грубо порушують усі попередні домовленості, включаючи Мінські угоди:

"Грубе порушення попередніх домовленостей та всього пакету Мінських угод", - зазначив він.

"Скориставшись перемир'ям та початком відведення важкої техніки, бойовики при підтримці Росії хочуть, по суті, оточити Дебальцеве і таким чином руйнують всі можливості подальшого процесу виконання цих домовленостей", - наголосив Чалий.

"У зв'язку з цим ми звертаємося до країн-учасниць переговорів в Мінську: Німеччини, Франції, Російської Федерації, країн ЄС та країн НАТО, які фактично дали мандат цим представникам, які проводили переговори, досягали чіткої дорожньої карти виходу на мирний процес, які сьогодні також розуміють, що ця ескалація загрожує не лише територіальній цілісності й суверенітету України, а й безпеці в Європі, по суті в центрі Європи, і загрожує безпеці у світі", - - сказав заступник глави АП.

За його словами, Україна звертається до країн-учасників ОБСЄ з вимогою висловити рішучий протест у зв'язку з блокуванням роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і закликає вжити всіх можливих заходів для вирішення цієї ситуації.

"Ми звертаємося до постійних членів Ради безпеки ООН не допустити подальшого порушення Мінських угод", - додав Чалий.

Українська правдаpowered by lun.ua