Чалий пояснив, коли миротворці ООН зможуть приїхати на Донбас

Четвер, 19 лютого 2015, 21:54

Заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий заявив, що рішення про направлення миротворців ООН на Донбас може бути ухвалене протягом 1-1,5 місяці.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу у четвер ввечері.

"Для цього потрібне рішення генсека ООН, потім є експерти, які виїжджають сюди для підготовки мандату, потім рішення Радбезу ООН. В принципі, можна прискорити. Думаю, 1-1,5 може бути, якщо всі зрозуміють складність ситуації", - заявив заступник глави АП.

На запитання ведучої про те, чи не був президент Росії Володимир Путін під час переговорів у Мінську проти введення миротворців в Україну, Чалий сказав: "Він не заперечував такий розвиток подій".

За словами заступника глави АП, Україна розраховує залучити країни ЄС до миротворчої місії.

Чалий зазначив, що мандат місії буде визначатися пізніше, і Україна має свою позицію, яку буде висловлювати в режимі консультацій, коли це рішення буде готуватися на міжнародному рівні.

Чиновник підкреслив, що миротворча місія буде моніторити ситуацію в зоні АТО.

"Місія з підтримання миру та безпеки. Тобто це буде не атака на тих, хто атакує. Мова йде про те, щоб підтримати мир. Але це будуть люди зі зброєю", - сказав він.

Чалий підкреслив, що Росія не може брати участь у миротворчій місії ООН як країна-агресор. Окрім того, за його словами, зазвичай участь у таких місіях не беруть країни-сусіди.

Українська правдаpowered by lun.ua