Міллер заявив про поставки газу на окупований Донбас. "Нафтогаз" - не платитиме

П'ятниця, 20 лютого 2015, 12:41

"Газпром" в п'ятницю поставляє газ як на колишні пункти прийому-здачі газу, так і нові - на кордоні Луганської та Донецької областей.

Про це заявив журналістам голова правління ВАТ "Газпрому" Олексій Міллер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Відповідно до заявки "Нафтогаз України" (на імпорт газу в Україну), "Газпром" сьогодні збільшив постачання газу до України, в тому числі через газовимірювальні станції "Прохорівка" і "Платово", - сказав Міллер.

Водночас, як повідомили ZN.UA в прес-службі НАК "Нафтогазу України", держхолдинг дійсно збільшив заявку на отримання добових обсягів газу від "Газпрому", але тільки через ті чотири газовимірювальні станції, які знаходяться на контрольованій Україною території.

"Через ці дві ГВС, які знаходяться в зоні АТО (ГВС Платово і Прохорівка) ми нічого не замовляли" - сказала в коментарі голова прес-служби НАКу Олена Осмоловська.

У зв'язку з цим, зазначила вона, "Нафтогаз" не буде документально враховувати і оплачувати той обсяг газу, "який, як стверджує "Газпром", вони постачають через ті станції, де немає наших фахівців".

Напередодні "Нафтогаз" офіційно повідомив, що "в рамках стандартної процедури на 19 лютого НАК замовила для потреб українських споживачів поставки російського газу в розмірі 30 млн кубометрів через ГВС Суджа, Валуйки, Сохрановка і Писарівка.

З урахуванням прогнозованих потреб українських споживачів, на 20 лютого була подана заявка в розмірі 42 млн кубометрів через ті ж газовимірювальні станції".

У свою чергу в "Укртрансгазі" повідомили, що в Україну з Росії в четвер, 19 лютого, надійшло 29,5 млн кубометрів, як і було заявлено в заявці НАКу.

Як повідомлялося, у четвер голова НАК  "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Україна не буде оплачувати рахунки ВАТ "Газпром" за постачання газу в зону проведення антитерористичної операції.

Як відомо, у четвер сепаратисти повідомили, що в середу вдень Україна перекрила магістральний газопровід без фізичної можливості відновлення поставок і залишила "ДНР" і "ЛНР" без газу. За їхніми словами, остаточно паливо закінчиться в четвер після 15:00.

Вони також повідомили, що ведуть переговори з Росією про постачання газу.

В "Укртрансгазі" пояснили, що поставки газу в зону АТО припинилися через критичні пошкодження газотранспортної інфраструктури в результаті бойових дій.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування