Росія в Криму тестувала методи, які потім запустила на Донбасі - ЗМІ

П'ятниця, 20 лютого 2015, 16:33

У Криму російські спецслужби та армія в 2014 році вперше використали організованих добровольців для прикриття збройних акцій "цивільним населенням, самообороною і дружинниками".

Про це йдеться у статті Валерія Ширяєва в "Новой газете" рік після початку "операції з приєднання Криму до Росії".

"Вперше серед цих людей виявилися характерні риси майбутнього контингенту російських добровольців у Донбасі... Набрали в тому числі судимих і навіть тих, хто перебуває у розшуку... Російські журналісти встановили факт участі у вербуванні Спілки ветеранів Афганістану та інших ветеранських організацій, їх політичний симбіоз із державою", - йдеться в статті.

Депутат Франц Клинцевич через тиждень після втечі Віктора Януковича привіз у Севастополь і інструктував "спецтуристів", після чого "афганці" роз'їхалися по різних частинах Криму, щоб "не допустити деструктиву".

"Для Росії гібридна війна (принаймні, тестування методів) почалася в Криму. Хоча заговорили про неї на повний голос у розпал боїв в Донбасі", - йдеться в статті.

Ширяєв зазначає, що на засіданнях Ради безпеки РФ перед прийняттям рішення про операцію "доповідали і розвідники, і військові, і адміністрація президента", "зважували можливості, в першу чергу рівень підтримки націоналістичних ідей, з якими Росія туди прийшла".

"Є джерела, які стверджують, що спочатку військові йшли на Україну "через не можу". А переможцями-прихильниками ідеї використовувати армію стали Патрушев і Сергій Іванов, а зовсім не Шойгу", - йдеться в статті.

"У Криму Путін використовував війська, що знаходилися там щодо угоди з Україною про військовій базі в Севастополі. Максимальна кількість наших військових у Криму за цією угодою - 26 000. Цього виявилося достатньо, перевищення чисельності не зафіксовано", - стверджує автор.

"На Донбас же довелося б вводити війська без всякого угоди, а це вже чиста агресія. На це, мабуть, Путін зважитися не захотів", - вважає Ширяєв.

Він нагадує, що в списках таємно нагороджених за "Кримську операцію" громадян Росії були, за даними журналістів, і ті, хто проводив масовки кримських жителів, і учасники захоплень військових частин і адміністративних будівель, і навіть ті, хто забезпечував інформаційну підтримку операції, сидячи в Москві.

"По закінченні операції на трьох урочистих зборах нагороджували окремо співробітників адміністрації президента, активістів "Єдиної Росії" та членів "Російського союзу ветеранів Афганістану", - йдеться в статті.

У числі "VIP-кавалерів": начальник управління президента РФ з внутрішній політиці Олег Морозов, двоє його заступників - Олексій Анісімов і Віктор Селіверстов; головний радник управління президента з внутрішньої політики Дмитро Кірюхін; заступник начальника управління президента з громадським проектам Володимир Попов, начальник департаменту державно-правового управління президента Дмитро Волик; заступник голови Держдуми, секретар генради "Єдиної Росії" Сергій Неверов; керівник організаційного управління апарату ЦВК "Єдиної Росії" Костянтин Мазуревський; керівник виконкому ООД "Народний фронт. За Росію" Андрій Бочаров; заступник секретаря Громадської палати РФ Владислав Гриб.

"Серед строкатої юрби нагороджених за Крим боксерів, ветеранів, членів праворадикальних організацій, охоронців, байкерів з "Нічних вовків" і колишніх співробітників контррозвідки ДРА виявилися люди судимі", - зазначає Ширяєв.

Таким чином, іронізує він, Денис Подимкін, який увірвався в 2013 році в церкву Григорія Неокесарійського в Москві і приставив для знімка пістолет до голови студента Духовної семінарії, та начальник управління президента РФ з внутрішньої політики Олег Морозов, наприклад, об'єднані медаллю "За повернення Криму".powered by lun.ua