Медведєв розповів Путіну, чому постачає газ бойовикам

П'ятниця, 20 лютого 2015, 16:35

Голова уряду РФ Дмитро Медведєв розповів президенту Володимиру Путіну, чому Росія розпочала поставки газу на території Луганської та Донецької областей, що захоплені бойовиками.

Про це йшлося під час засідання Ради Безпеки, пише ТАСС.

Медведєв повідомив, що українські структури припинили поставки газу на територію невизнаних республік - Донецької та Луганської.

"І незважаючи на всі запевнення, що вони готові це відновити, газопостачання за стандартною схемою не відновлене, газ на територію цих невизнаних утворень не поставляється", - заявив прем'єр.

За його словами, "життя людей і їхнє здоров'я просто поставлені під загрозу".

"Тому у четвер за моїм дорученням наше Міністерство енергетики з "Газпромом" на підставі звернення газових структур цих невизнаних республік опрацювало питання про можливість поставок газу за альтернативним маршрутом", - пояснив Медведєв, зауваживши, що "така можливість була завжди, і навіть іноді нею користувалися".

"З урахуванням того, що газ не постачається за звичайним маршрутом, було організовано постачання за альтернативним маршрутом, - сказав прем'єр. - Нині газ поставляється, і в необхідних обсягах споживається на території і районах Донецької та Луганської областях".

Передоплата за російський газ проводиться Києвом, але цих коштів не вистачить на тривалий час, і вони можуть закінчиться за три-чотири дні, повідомив Медведєв на нараді президента РФ.

"Що стосується в цілому поставок в Україну, ті обсяги, які зараз передбачені, вони українськими споживачами освоюються, але проблема полягає в тому, що зараз, як ви пам'ятаєте, ми перейшли з українськими споживачами на попередню оплату", - сказав він.

"І ця оплата погано-бідно здійснюється", - зазначив прем'єр.

"Проте обсяг авансу не такий чутливий, щоб продовжувати газопостачання протягом тривалого часу", - попередив Медведєв.

За його словами, якщо той же обсяг відбору збережеться в найближчі дні, то попередня оплата закінчиться буквально за кілька днів.

"За три-чотири дні", - уточнив прем'єр.

За його словами, українські споживачі виставили заявку на більший об'єм, вона збільшилася в 2,5 разу.

"Але ми будемо діяти відповідно до контракту, - підкреслив глава уряду. - Чи стосується це споживачів, які знаходяться на території всієї України, або ж окремих областей України, це все одно входить у загальний баланс газу, який поставляється в Україну, і ми будемо поставляти (газ) до тих пір поки є гроші, враховуючи і той обсяг, який ми в гуманітарних цілях поставляємо за альтернативним маршрутом в "ЛНР" і ДНР".

Медведєв зазначив, що за великі обсяги українській стороні доведеться розплатитися, або російській стороні "доведеться приймати складні рішення".

Економічна правдаpowered by lun.ua