Рада заборонила трансляцію фільмів, знятих у Російській Федерації

Четвер, 5 лютого 2015, 17:20

Верховна Рада заборонила трансляцію фільмів і серіалів виробництва, знятих у Російській Федерації.

За відповідний законопроект №1317 проголосували 259 депутатів.

В документі було враховано кілька поправок.

"В Україні забороняється розповсюдження і публічне демонстрування фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, що пропагують (включаючи подання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Російської Федерації або їх окремих представників, та фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов'язаний із діяльністю зазначених органів чи формувань", - сказано в законі.

Поширення таких фільмів каратиметься штрафом в сумі від 10 до 50 мінімальних заробітних плат за кожен показ або випадок розповсюдження, який буде відраховуватися в державний бюджет.

Закон вступить в силу через два місяці після опублікування.

Як зазначив голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький:

"Це робиться для того, щоб телеканали мали змогу закупити телесеріали іноземного виробництва, не країни-агресора і почати виробництво українських серіалів".

Як пояснила "Українській правді" депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар, у документі враховано поправку у редакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

Цю поправку Ляшко вносив з голосу. Остаточний варіант закону на сайті парламенту ще не оприлюднено.

Українська правда