У Раді пояснили, які фільми заборонили транслювати в Україні

П'ятниця, 6 лютого 2015, 17:35

Законом від 5 лютого Верховна Рада заборонила трансляцію всіх серіалів і кінофільмів знятих після 2014 року, і всі стрічки, що пропагують армію і правоохоронні органи РФ знятих після 1991 року.

Про це розповів "Українській правді" голова комітету з питань культури і духовності депутат фракції "Народний фронт" Микола Княжицький.

"Ми заборонили і фільми і серіали з 1991 року, які пропагують російську армію і є антиукраїнськими незалежно країни виробника", - сказав Княжицький.

В свою чергу цим законом в Україні заборонено телетрансляцію всіх фільмів та серіалів, знятих у Російській Федерації після 2014 року тоді, коли РФ розпочала військову агресію проти України.

Як пояснив Княжицький, нові російські фільми можуть з'являтися тільки в прокаті або в інтернет:

"Інтернету це (заборона - ред.) не стосується. В нас є багато легальних інтернет-магазинів. Люди, які цікавляться російською продукцією, можуть її дивитися або в кінотеатрах, якщо вона не суперечить.. або в інтернеті", - сказав депутат.

Коментуючи зокрема шанси потрапити на українські екрани, наприклад фільму "Левіафан", Княжицький зазначив:

"У кінотеатр так, на телебачення - ні".

За словами Княжицького, остаточний варіант прийнятого закону мають оприлюднити в понеділок.

Як відомо, за відповідний законопроект №1317 у четвер проголосували 259 депутатів.

В документі було враховано кілька поправок. Навколо цього закону виникла плутанина, з якою не одразу розібралися й самі депутати

"У законі про заборону серіалів заборонене все рос кіно від 2014 року, і все мілітарне від 1991 року. Як з'ясувалося", - написав у своєму Твіттері міністр культури В'ячеслав Кириленко у п'ятницю.

Українська правдаpowered by lun.ua