За сепаратистів на Донбасі воюють близько сотні німців - ЗМІ

Неділя, 15 березня 2015, 10:11

Близько сотні громадян Німеччини воюють на сході України на боці сепаратистів, більшість з них є вихідцями з Росії.

Про це пише видання Die Welt.

Водночас серед симпатиків сепаратистів на Донбасі трапляються і колишні фахові військові.

На відміну від німців, які воюють на боці Ісламської держави, німецькі прихильники сепаратизму на Донбасі не бояться кримінальної відповідальності.

"Якщо німці беруть участь у бойових діях, то це має розглядатися як кримінальний злочин, як участь у створенні терористичної організації. У осіб з подвійним громадянством мають відбирати німецькі паспорти за участь у війні" - сказав Стефан Майєр, експерт партії ХДС/ХСС.

Військовий туризм з Німеччини уже викликав занепокоєння Києва. Посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав німецький уряд посприяти тому, щоб німецькі громадяни у подальшому не "відбували у східному напрямку для участі у вчиненні вбивств".

В той же час у Міністерстві внутрішніх справ Німеччини заявляють, що не будуть терпіти здійснених за кордоном злочинів своїх громадян. При цьому МВС має намір запровадити заборонні та обмежувальні заходи на виїзд із країни тих осіб, які збираються взяти до рук зброю в Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Поліція безпеки Латвії влаштувала "полювання" на своїх громадян, які воюють на сході України.

Європейська правдаpowered by lun.ua