Розенко розповів, хто зможе отримати субсидію на ЖКП

597 переглядів
8
Вівторок, 17 березня 2015, 14:25

Ключовим аспектом змін у ЖКГ буде субсидія, заснована тільки на рівні доходів сім'ї.

Про це сказав міністр соціальної політики Павло Розенко в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Думаю, в травні вже буде реалізована ця реформа. Ключовий аспект - це буде субсидія, заснована тільки на рівні доходів сім'ї. Всі інші критерії - ліквідуємо. Плануємо також, що враховуватися будуть не "брудні", а саме "чисті" доходи. Система працюватиме так: працююча людина буде вказувати в декларації не нарахований, а отриманий дохід за останніх 12 місяців. Цю інформацію він зможе передати до органів соцзахисту. І якщо рівень його доходів підходить для нарахування субсидії, він її отримає", - зазначив міністр.

За словами Розенка, органи місцевої влади будуть перевіряти достовірність доходів усіх членів сім'ї, які вказані в декларації.

"Перевірки будуть йти через ПФ, податкову та інші органи. І якщо людина навмисне приховала свій дохід, то субсидія буде не тільки знята, її доведеться відшкодувати в подвійному розмірі у вигляді штрафу", - сказав він.

Міністр зауважив, що оновлена ​​система субсидій дозволить скористатися пільгами близько 4 млн українських сімей (зараз - близько мільйона).

"Сама формула розрахунку субсидій за ЖКГ вже була змінена в кінці 2014-го і зараз не зміниться: будуть враховуватися нормативи житла, кількість членів сім'ї, обсяги використання газу і т. д. Але будуть ліквідовані допумови, в тому числі майнові. Приміром, раніше якщо людина мала у володінні машину або ще одну квартиру, вона вважалася багатою і не мала права на субсидію. Хоча квартира могла бути маленька, а машина - "убита", - говорить міністр.

Крім того, раніше в доході людини враховувався якийсь ефемерний прибуток від земельного паю, де максимум, що можна отримати - кілька мішків зерна. Також не буде вимоги, коли безробітний мав право на субсидію тільки за умови, що стояв на обліку в Службі зайнятості, сказав міністр.

Розенко каже, що для цих змін потрібен час. І, швидше за все, піде не все гладко. Адже виконавцями цих нововведень будуть місцеві влади, яким потрібно хоча б пару місяців для того, щоб навчитися працювати за новими правилами. Не виключено, що виникнуть черги на отримання субсидій. Але людям не обов'язково ходити в ці структури особисто, можна буде переслати туди листом декларацію та заяву на отримання субсидії.

Економічна правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.78.84.---Ольга Панченко..
Igor Lyashenko: На 14:47 Вы сами себе противоречите. В комменте 14:58 Вы считаете возможным взыскание штрафов за неправильное заполнение декларации и в тоже время против аналогичного подхода при искажении данных для получения субсидии.
IP: 194.143.137.---Igor Lyashenko..
Який може бути штраф? Хто буде визначати на кого і за що його накладати і в якому розмірі? Це ще одна корупційна тема для збагачення місцевої влади? Тільки суд може визначити винна людина чи ні, тому всі штрафи треба узгоджувати з адміністративним кодексом. Якщо суд визначить що людина порушила закон тоді буде штраф, а дозволяти чиновникам штрафувати людей, це якийсь антиправовий маразм. Таке враження що у влади з головою проблеми, що для влади Конституція України не існує.
IP: 194.143.137.---Igor Lyashenko..
Для того щоб міністри та депутати самі зрозуміли ідіотизм цієї схеми треба випробовувати її на них самих. Треба запровадити відповідальність міністрів та депутатів за подання неточних декларації про доходи та статки. Кожен міністр та депутат подає декларацію про доходи, наявні гроші та майно себе та членів своєї родини, а за неточність в деклараціях треба ввести адміністративну відповідальність - штраф у подвійному розмірі від прихованих грошей, майна чи доходів! Тобто треба на міністрів та депутатів накласти таку саму відповідальність яку вони намагаються накласти на бідних українців які просять субсидію! Ідіоти у владі самі перші мають відчути що таке штрафи за невідповідність декларації!
IP: 93.78.84.---Ольга Панченко..
Igor Lyashenko: Зачем смешивать получение субсидий и декларацию о доходах. Вряд ли богатые люди будут просить у государства субсидии на услуги ЖКХ. Декларация - совсем другая песня ,другой подход,другие критерии проверки. Предложенные правила на получения субсидий гораздо совершенней и проще чем были.
IP: 78.111.187.---Sergey Streltsov..
та кожен чиновник і урдяовець собі субсидії пороблять а нам простим смертним виживай як можеш! у відставку такий уряд
Усі коментарі