Експерт: винних у катастрофі МН17 можуть не назвати публічно

Середа, 18 березня 2015, 13:35

Винних у катастрофі літака рейсу МН17, який збили на Донбасі можуть не назвати публічно "з політичних мотивів".

Про це в інтерв'ю DW розповів представник інтересів родичів жертв катастрофи Ельмар Ґімулла.

За його словами, розслідування обставин катастрофи йде вкрай складно, але посувається.

"Сподіваюся, вже невдовзі ми можемо очікувати остаточний звіт. Проте мушу зазначити, що я не очікую дуже багато від результатів цього звіту, принаймні якщо говорити про справжні обставини, події та людей, які за цим стояли", - сказав він.

"Єдине, чого ми, напевно, можемо очікувати від цього звіту, - це висловлювання про те, що Україна мала б закрити повітряний простір у конкретній ситуацій, але не зробила цього", - додав експерт.

При цьому він вважає, що є ймовірність того, що для досягнення миру в Україні, імена справжніх винуватців трагедії, якщо їх встановлять, можуть не назвати публічно.

"Тобто є ймовірним, дуже ймовірним те, що заради досягнення миру винних ніколи не назвуть публічно", - вважає Ґімулла.

Він також критично ставиться до того, що з українського боку розслідування курує голова СБУ, який "не є експертом з авіації", натомість переконує, що ні Німеччина, ні Росія не беруть активної участі у розслідуванні.

Ґімулла звернув увагу на те, що за кілька днів до катастрофи був збитий український військовий літак на висоті 6 тисяч метрів.

"Це могло означати лише одне: на часі було усім, зокрема і західним урядам, розраховувати, що і цивільні літаки, які літають на великій висоті, можуть стати жертвами воєнних дій. Це було відомо, але ніхто нічого не вдіяв. Німецький уряд не попередив "Люфтганзу" чи інші західні авіакомпанії. На мій погляд, це бездіяльність з тяжкими наслідками", - вважає експерт.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...