Розенко розповів, як працюватиме "революційна" система субсидій

П'ятниця, 20 березня 2015, 09:49

Нова система субсидій дозволить українцям оформляти субсидії без контакту з чиновниками, продовжувати їх автоматично та оформляти навіть тим, хто знімає житло.

Про це на годині запитань до уряду в Верховній Раді розповів глава Мінсополітики Павло Розенко.

За його словами, зараз із 3 мільйонів людей, які можуть претендувати на отримання субсидій, їх отримує тільки близько 1 мільйона.

"Зараз запроваджено спрощений вигляд декларації та заяви. Лише два документи. Постановою уряду чітко заборонено вимагати у людей будь-які додаткові довідки", - заявив міністр.

Крім того, оформлення субсидій буде відбуватися на 12 місяців, а не на 6, як це відбувається зараз.

"Людям не треба буде кожні 6 місяців подавати заявки. Все буде робитись в автоматичному режимі. Перерахунок субсидій на наступний період відбуватиметься автоматично", - заявив Розенко.

"Ті, хто отримує субсидію зараз, не муситимуть іти в травні і переоформлювати субсидії. Це відбуватиметься автоматично і на 12 місяців", - додав він.

Крім того, вилучені штучні обмеження, які застосовувались для відмови у наданні субсидій, як то навчання дітей чи проведення операцій більш як на 10 тисяч гривень, чи утримання майнового паю в селі.

"Те ж саме стосується і непрацюючих людей. Зараз вони для отримання субсидій мали стояти на обліку у центрі зайнятості. Але ми знаємо, що реально у центрах зайнятості зареєстровані тільки близько 20-25% непрацюючих", - пояснив Розенко.

З травня для оформлення субсидії рахуватимуть реальні доходи людей, а не нараховані гроші.

"Ми передбачили революційну можливість оформити субсидії для людей, які орендують житло. На сьогоднішній день така можливість формально була, але для цього необхідно було зареєструвати орендаря  в орендованому житлі. Ясна річ, орендодавець не дуже хотів би реєструвати у своєму житлі сторонню особу", - розповів міністр.

"Зараз ми зафіксували, що субсидія буде розраховуватись на базі зафіксованого юридично договору, де буде встановлено, які люди орендують житло", - додав Розенко. 

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування